Banskobystrický kraj

V Banskej Bystrici si Železný hámor zbúrali, Medený má ešte šancu

Medená Banská Bystrica nesie názov „banská", ale na jej území sa už mnohé významné pamiatky spojené s banskou činnosťou nezachovali.

V Dúbravici bude diskusia s názvom Načo sa mi, načo...architekti

Pätica mladých architektov bude s návštevníkmi diskutovať o tom, ako vie ľuďom dobrý architekt uľahčiť život a zvýšiť jeho kvalitu navrhnutím domu na mieru.

Banské múzeum v Štiavnici privítalo svojho 1,5-miliónteho návštevníka

Múzeum sa poďakovalo všetkým, ktorí návštevou Banského múzea v prírode od roku 1975 prispeli k dosiahnutiu takéhoto návštevného čísla a to už v polovici letnej turistickej sezóny 2018.

Na najväčšom ródeu Muráň očakávajú okolo 5000 návštevníkov

Podľa údajov Slovenskej asociácie western ridingu a ródea je muránske ródeo najstarším a zároveň aj najväčším podujatím svojho druhu v SR.

VODIČI POZOR: V týchto okresoch si na vás posvietia policajti

Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti.

Starosta Mýtnej volá občanov na diskusiu o výstavbe cesty R2

Na stretnutí sa bude schvaľovať stanovisko obyvateľov obce Mýtna a regiónu Novohrad aj k pripravovanému obchvatu Zvolena.

V banskobystrickom krematóriu vymenia po 40 rokoch kremačné pece

Podľa zástupcov mesta dnes kremačné pece fungujú v prevádzkyschopnom stave už len vďaka pravidelnej generálnej údržbe, no aj tá je z roka na rok náročnejšia.

Nemocnica v Rimavskej Sobote otvorila pracovisko urgentného príjmu

Nemocnica je pavilónového typu, jednotlivé oddelenia má na rôznych miestach. Budovy sú rôzne staré, pavilón C je z roku 1869, chirurgický pavilón z roku 1938.,aktualizované 

V Kriváni odovzdajú tretiu bytovku, nájomných bytov budú mať už 58

O nájomné byty je v dedine na úpätí Poľany značný záujem.

Detskú univerzitu v Banskej Bystrici absolvovalo tento rok 39 žiakov

Počas dvoch týždňov žiaci základných škôl od 9 do 14 rokov absolvovali výchovno-vzdelávací program. Témy primerané veku spracovali vysokoškolskí pedagógovia a pedagogičky z viacerých fakúlt UMB.

Rozšírením škôlky vo Zvolenskej Slatine sa kapacita zvýši o štvrtinu

Stavba za približne 800.000 eur je najväčšou investíciou miestnej samosprávy v tomto roku.

Banská Štiavnica pripravuje Festival peknej hudby

Festival si po celé roky zachovával ráz širokej palety hudobných žánrov. Organizátori nechceli zostať len pri jednonástrojových koncertoch klasickej hudby, rocku či džezu a inak to nebude ani teraz.

Do Vydrovskej doliny pôjde prvý nočný Astrovlak

Pozorovanie astronomickými ďalekohľadmi a odborný výklad sa uskutoční pod záštitou Hvezdárne v Banskej Bystrici - organizačnej súčasti Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom.

Múzeum v Rimavskej Sobote získalo do zbierok dve olejomaľby J. Sándyho

Dve kompozície s námetom Muránskeho hradu, ktoré sa podarilo múzeu získať, sú vzácnym dokumentom podoby tejto hradnej zrúcaniny a okolitej prírody v druhej polovici 19. storočia.

Štiavnický projekt oživí Záhradu pod Starým zámkom, obnovia aj ohnisko

Už koncom septembra by mala záhrada poskytovať domácim, návštevníkom i všetkým skupinám turistov priestor na opekanie, grilovanie a trávenie času s rodinami a priateľmi.

Polícia vykoná osobitnú kontrolu premávky v okrese Lučenec

V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Vlakovú dopravu po požiari konára na trolejovej trati obnovili

Išlo o požiar konára, ktorý spadol na elektrické vedenie ešte pred príchodom vlaku. Konár padol na rušeň, od čoho sa chytil molitan na nasávacom otvore vzduchu.,aktualizované 

V Hontianskych Tesároch horí pole, chytilo sa od horiaceho traktora

Na mieste zasahuje 14 hasičov so šiestimi kusmi techniky.

Počas festivalu bude banskobystrické kníhkupectvo otvorené nonstop

Program sa začína večer v neďalekej Literárnej bašte besedou so spisovateľkou Petrou Hulovou. Česká spisovateľka a publicistka predstaví svoj nový dystopický román.