< sekcia Banskobystrický kraj

Tradičná hodinka pripomenie mesto pod Urpínom počas 1. ČSR

Ilustračné foto Foto: TASR - Dano Veselský

Organizátorom Bystrickej hodinky je Banskobystrický okrášľovací spolok a je organizovaná s finančnou podporou mesta, Banskobystrického samosprávneho kraja a Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

Banská Bystrica 14. januára (TASR) – Obľúbená Bystrická hodinka, ktorá sa koná každý mesiac a je stretnutím Banskobystričanov s historikmi, archeológmi i ďalšími odborníkmi na históriu mesta pod Urpínom, pokračuje aj v novom roku. Už 17. januára o 18. h sa v Národnom dome v Banskej Bystrici vráti do obdobia 1. Československej republiky (ČSR). TASR o tom informovala Diana Javorčíková z občianskeho združenia Banskobystrický okrášľovací spolok (BBOS).

"Januárová hodinka opäť odpovie na otázky, ktoré sa v školách nekladú, aká bola Banská Bystrica za prvej republiky, kto boli jej mešťanostovia a kto starostovia, čo ľudia kupovali, kam sa chodili zabávať, čo si mohli a čo si nemohli dovoliť... O tajomstvách a zaujímavostiach života v meste počas tohto obdobia bude hovoriť Lýdia Búliková," konštatovala Javorčíková.

Organizátorom Bystrickej hodinky je BBOS a je organizovaná s finančnou podporou mesta, Banskobystrického samosprávneho kraja a Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.