Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

Antetokounmpo dal 44 bodov, Jokič rozhodol o triumfe Denveru

Hráč Giannis Antetokounmpo (34) z Milwaukee Bucks strieľa cez Jeremyho Sochana z Milwaukee Bucks v zápase zámorskej NBA San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 4. januára 2024 v San Antoniu. Foto: TASR/AP

Wembanyama oslávil v deň zápasu 20. narodeniny. Napriek problémom s členkom odohral 26 minút. Najlepší strelec domácich bol Devin Vassell, dal 34 bodov.

New York 5. januára (TASR) - Basketbalisti Milwaukee uspeli v noci na piatok na palubovke San Antonia 125:121. V drese Bucks sa blysol Giannis Antetokounmpo, keď nastrieľal 44 bodov a mal 14 doskokov. Draftová jednotka Victor Wembanyama zaznamenala za domácich 27 bodov a 9 doskokov.

Bol to prvý vzájomný súboj francúzskeho nováčika s gréckou superhviezdou v tejto sezóne. "Je to neuveriteľný talent," povedal Antetokounmpo na adresu svojho súpera. "Môže skórovať kedykoľvek chce. Hrá správnym spôsobom, hrá tak, aby vyhral," dodal 29-ročný Grék.

Mladý Francúz niekoľkokrát uviedol, že práve hviezda Bucks ho v mladosti formovala a jej hru sledoval najčastejšie. "Vždy je to extra motivácia. Ale vždy chcem byť ja ten, kto bude lepší. Takže to bol skvelý zápas," citovala agentúra AP.

Hráči Golden State podľahli Denveru 127:130, Nuggets potiahol najmä 34-bodový Nikola Jokič. Okrem toho zaznamenal 10 asistencií a 9 doskokov. Denver pritom prehrával 120:127, no drvivým záverom otočil skóre. Jokič najskôr vyrovnal na 127:127 26 sekúnd pred koncom a napokon rozhodol ďalekonosným pokusom spolu so záverečnou sirénou. "Nikola je neuveriteľný. Ale skvelí hráči predvádzajú skvelé výkony," komentoval výkon 28-ročného Srba tréner Denveru Michael Malone.