< sekcia Basketbal

Atlanta s 13. víťazstvom v rade, Golden State deklasovalo Denver

Hráč Al Horford z Atlanty Foto: TASR/AP

Najlepší tím celej súťaže Golden State si schuti zastrieľal na Denveri, ktorý zdolal rozdielom 43 bodov.

New York 20. januára (TASR) - Basketbalisti Atlanty zaznamenali v zámorskej NBA už 13. víťazstvo v rade. Hawks si v noci na utorok poradili na domácej palubovke s Detroitom 93:82 a upevnili si postavenie na čele tabuľky Východnej konferencie.

Najväčší podiel na triumfe mala dvojica Mike Scott a Paul Millsap, obaja zaznamenali po 20 bodov. Atlanta triumfovala celkovo v 27 z uplynulých 29 duelov. Naposledy prehrala 26. decembra proti Milwaukee. "Tento zápas sme vyhrali vďaka našej obrane. Sme tím, ktorý prevažne strieľa, avšak sú zápasy, keď vám to až tak nejde a musíte sa spoliehať najmä na obranu," uviedol Kyle Korver, autor 13 bodov.

Najlepší tím celej súťaže Golden State si schuti zastrieľal na Denveri, ktorý zdolal rozdielom 43 bodov (122:79). Warriors uspeli na domácej pôde 16.-krát v rade, čím vytvorili nový klubový rekord. Víťazný debut v drese domácich zažil James Michael McAdoo, ktorý s tímom podpísal iba v pondelok 10-dňový kontrakt. "Cítil som sa naozaj výborne," uviedol pre nba.com McAdoo a duel ukončil s 11 bodmi a piatimi doskokmi.

Divokú jazdu predviedol James Harden z Houstonu, ktorý 45 bodmi vytvoril svoje tohtosezónne maximum. Najmä zásluhou jeho streleckej aktivity zdolali Rockets Indianu 110:98. "Myslím si, že s takou hrou, akú sme predviedli dnes, sa dá uspieť vždy. Boli sme lepším tímom, vychádzali nám veci a robili sme, čo sme si povedali," skonštatoval po záverečnom klaksóne hrdina zápasu. Pre Hardena to bol 18. duel s viac ako 30 bodmi a štvrtý nad 40 bodov v tejto sezóne. Tréner domácich Kevin McHale nešetril slovami chvály. "Harden má špeciálny rok. Obrana súpera si s množstvom jeho striel vôbec nevie poradiť."

Vyrovnaný súboj videli diváci v Phoenixe, kde napokon Suns triumfovali nad LA Lakers 115:110. Po prvej štvrtine svietil na ukazovateli nerozhodný stav 26:26, v druhej oba tímy nastrieľali po 25 bodov a do polčasu išli tímy s výsledkom 51:51. Prestávka viac padla vhod Phoenixu, ktorý prebral opraty a dostal sa do 10-bodového vedenia. To si už do konca zápasu nenechal vziať. "V prvom polčase sme neboli dostatočne agresívni. Príliš veľa sme faulovali, no v tretej štvrtine to už bolo niečo úžasné," zhodnotil duel Goran Dragič, autor 24 bodov.

Po dlhom čase opäť pocítil chuť víťazstva New York, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zdolal New Orleans 99:92 a ukončil 16-zápasovú sériu prehier. Knicks sa mohli spoľahnúť najmä na Carmela Anthonyho, ktorý nastrieľal 24 bodov. Úspešne mu sekundoval Langston Galloway s 20 bodmi. "Prehrali už príliš veľa zápasov za sebou a jednoducho si povedali: Už dosť," vyjadril sa rozohrávač Pelicans Quincy Pondexter.