< sekcia Basketbal

Inter prehral s litovským Šiauliai o 36 bodov v Pohári FIBA Európa

Basketbalista Interu Bratislava Radoslav Rančík Foto: TASR/Michal Svítok

Najlepším strelcom Interu bol s 24 bodmi Radoslav Rančík.

Šiauliai 11. novembra (TASR) - Basketbalisti BK Inter Bratislava podľahli v stredajšom zápase M-skupiny Pohára FIBA Európa domácemu litovskému tímu BC Šiauliai hladko 80:116. Najlepším strelcom v drese hostí bol s 24 bodmi Radoslav Rančík.

V mužskom Pohári FIBA Európa účinkuje 56 tímov rozdelených do 14 skupín. Inter nastúpi najbližšie 18. novembra na domácej palubovke proti tureckému Gaziantepu.

Zápas bol v úvodných minútach vyrovnaný, po chybách hostí sa však Šiauliai dostal až do päťnásťbodového vedenia. Druhú štvrtinu začali hráči Interu aktívne. Často však strácali lopty, ku ktorým sa rýchlo dostal domáci tím a aj zásluhou protiútokov zvýšil svoje vedenie o 27 bodov. V tretej štvrtine sa hráči Interu snažili zmierniť nepriaznivý stav, lenže herne na silnejšieho súpera nestačili a ich manko neustále narastalo. "Žlto-čierni" sa napriek priepastnému rozdielu nevzdali a snažili sa znížiť vedenie súpera, ten však kontroloval hru a dokázal si udržať vysoký náskok až do konca zápasu.

BC Šiauliai - BK Inter Bratislava 116:80 (59:32)

Najviac bodov: Leonavičius 21, Dudzinski 20, Jomantas 17 - R. Rančík 24, M. Rančík 19, Rakič 9