< sekcia Basketbal

NBA:Lakers priviedol k triumfu nad Detroitom nestarnúci Bryant

Hráč Lakers Kobe Bryan Foto: TASR/AP

Lakers dosiahli iba druhý triumf v sezóne.

New York 16. novembra (TASR) - Basketbalisti Detroitu Pistons nestačili v nočnom zápase zámorskej NBA na domácich Los Angeles Lakers 85:97 a zaznamenali už štvrtú prehru v rade. Po dobrom štarte do sezóny sa tak prepadli na nepostupové deviate miesto vo Východnej konferencii. Lakers naopak dosiahli iba druhý triumf v sezóne.

Utah Jazz si poradil s Atlantou Hawks tesne 97:96 a ukončil tak trojzápasovú sériu prehier.

Najväčšiu zásluhu mal na tom veterán Kobe Bryant. Tridsaťsedemročný rozohrávač pridal k 17 bodom aj osem doskokov a deväť asistencií. O výsledku rozhodla záverečná štvrtina, ktorú vyhrali domáci 31:19.

Prekvapujúce víťazstvo dosiahol Boston. Celtics uspeli na palubovke Oklahomy City, keď v druhom polčase udržali domácich na 33 bodoch. Lídrom ofenzívy hostí bol rozohrávač Marcus Smart, ktorý si s 26 bodmi utvoril nový osobný rekord. "Základom víťazstva bola naša výborná obrana po zmene strán. Nastúpili sme si proti elitnému ofenzívnemu mužstvu a dokázali vyhrať na jeho palubovke. Super pocit," usmieval sa po zápase Smart. Pre Celtics to bol prvý triumf v Oklahome od novembra 2010.

New Orleans k výhre nad New Yorkom nestačil ani návrat Anthonyho Davisa do zostavy. Elitný pivot po dvojzápasovej absencii zaznamenal 36 bodov a 11 doskokov, ale vo svojom snažení zostal osamotený. Pelicans prehrali vonku aj šiesty zápas v novej sezóne.

Sacramento v súboji proti Torontu predviedlo výborný obrat, keď ešte v polovici štvrtej štvrtiny prehrávalo dvojciferným rozdielom. Kings potiahla dvojica DeMarcus Cousins, Rudy Gay, ktorí spolu zaznamenali 60 bodov.

sumáre:

NEW YORK KNICKS - NEW ORLEANS PELICANS 95:87 (23:27, 19:17, 26:21, 27:22)

Najviac strelcov: Anthony 29 (13 doskokov), Galloway 15, Seraphin 12 - Davis 36 (11 doskokov), Anderson 16, Gordon 11, 19.812 divákov.

MINNESOTA TIMBERWOLVES - MEMPHIS GRIZZLIES 106:114 (23:22, 26:33, 30:26, 27:33)

Najviac bodov: LaVine 25, Wiggins 21, Towns 14 - Green 21, Conley 20, Chalmers a Gasol po 16, 12.086 divákov

CHARLOTTE HORNETS - PORTLAND TRAIL BLAZERS 106:94 (35:27, 36:18, 18:21, 17:28)

Najviac bodov: Batum 33, Jefferson 29, Walker 14 - Lillard 23, Crabbe 17, McCollum 16, 15.317 divákov

ATLANTA HAWKS - UTAH JAZZ 96:97 (24:27, 28:20, 22:27, 22:23)

Najviac bodov: Millsap 28, Horford a Bazemore po 16 - Favors 23, Hood 20, Burks 18, 14.436 divákov

OKLAHOMA CITY THUNDER - BOSTON CELTICS 85:100 (24:24, 28:21, 22:27, 11:28)

Najviac bodov: Westbrook 27, Ibaka 16 (10 doskokov), Singler a Kanter po 8 - Smart 26, Thomas 20, Bradley 14, 18.203.

SACRAMENTO KINGS - TORONTO RAPTORS 107:101 (22:23, 31:28, 26:31, 28:19)

Najviac bodov: Cousins 36 (10 doskokov), Gay 27, Casspi 14 - DeRozan 24, Lowry 22, Joseph a Carroll po 17, 17.006 divákov.

LOS ANGELES LAKERS - DETROIT PISTONS 97:85 (21:18, 27:26, 18:22, 31:19)

Najviac bodov: Bryant a Clarkson po 17, Young 13 - Drummond (17 doskokov) a Dinwiddie po 17, Caldwell-Pope 10, 18.997 divákov.