< sekcia Basketbal

NBA: Philadelphia vyrovnala stav série s Brooklynom na 1:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Obhajca titulu Golden State Warriors nečakane padol v 2. zápase štvrťfinále Západnej konferencie na domácej palubovke s Los Angeles Clippers 131:135. Stav série je tak vyrovnaný 1:1.

New York 16. apríla (TASR) - Basketbalisti Philadelphie zvíťazili v noci na utorok v druhom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie NBA na domácej palubovke nad Brooklynom 145:123 a vyrovnali stav série na 1:1.

V drese víťazov exceloval s triple-double Ben Simmons, ktorý dal 18 bodov, 12 asistencií a 10 doskokov. V prvom zápase ho diváci vypískali, teraz ich dostal do varu aj gestom legendy Allena Iversona. To si priložil ruku k pravému uchu, aby vyprovokoval fanúšikov k ešte väčšiemu hluku tak, ako to robil kedysi Iverson. Simmons po prvom zápase čelil kritike za slabý výkon, od prvých sekúnd druhého duelu ale vynikal agresivitou a napokon zožal "standing-ovations". "Skúsil som byť sám sebou. Premýšľal som o piskote po prvom zápase. Ale stále mám rád toto mesto," citovala agentúra AP Simmonsa, ktorý zaznamenal druhé triple-double v play off v kariére. Tím 76ers sa zapísal do histórie aj tým, že v tretej štvrtine dal 51 bodov a vyrovnal rekordný zápis LA Lakers ešte z roku 1962.

Obhajca titulu Golden State Warriors nečakane padol v 2. zápase štvrťfinále Západnej konferencie na domácej palubovke s Los Angeles Clippers 131:135. Stav série je tak vyrovnaný 1:1. Domáci síce prišli už v prvej štvrtine o zraneného DeMarcusa Cousinsa, ale v tretej štvrtine viedli už o 31 bodov. V záverečnej štvrtine však prišiel kolaps Warriors a série sa tak presunie do LA za nerozhodného stavu.

Clippers sa tak podaril najväčší obrat v dejinách play off NBA. Doteraz najväčšiu stratu 29 bodov dokázali v nadstavbe zmazať hráči LA Lakers v roku 1989. Ich mestský rival ale tento rekord prekonal aj vďaka jednému z najlepších druhých polčasov v dejinách play off, v ktorom dal 85 bodov. V drese hostí vynikol Lou Williams s 36 bodmi a 11 asistenciami. "Toto je rekord, bez ktorého by sme sa hádam aj obišli. Ale berieme to. Sme súťaživý tím a v predchádzajúcom zápase sme prehrali. Keď už sme zmazali stratu na 12 bodov a potom na 10, uvedomili sme si, že by to išlo. Ja som jedným z tých chlapíkov, ktorí sa vedia dostať do varu," hodnotil Williams.

1. kolo play off NBA

2. zápas štvrťfinále Východnej konferencie

PHILADELPHIA FLYERS - BROOKLYN NETS 145:123 (34:28, 31:36, 51:23, 29:36)
Najviac bodov:
Embiid 23 (10 doskokov), T. Harris 19, Simmons 18 (12 asistencií, 10 doskokov) - Dinwiddie 19, Russell 16, Hollis-Jefferson 15, 20.591 divákov.
/stav série: 1:1/

štvrťfinále Západnej konferencie

GOLDEN STATE WARRIORS - LOS ANGELES CLIPPERS 131:135 (33:25, 40:25, 35:44, 23:41)
Curry 29, Durant 21, Looney 19 - L. Williams 36 (11 asistencií), Harrell 25 (10 doskokov), Gallinari 24, 19.596 divákov.