Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Futbalisti FC Barcelona po dvoch zaváhaniach bodovali naplno

Ilustračný záber. Foto: TASR/AP

Na pôde Eibaru zvíťazili 2:0.

Madrid 17. februára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona po dvoch remízových zaváhaniach dokázali v sobotu v španielskej lige bodovať opäť naplno, keď zvíťazili na pôde Eibaru 2:0. Na čele tabuľky majú desaťbodový náskok pred druhým Atleticom Madrid, to však malo k dobru nedeľný domáci zápas s Athleticom Bilbao.

Líder tabuľky sa ujal vedenia v 16. minúte zásluhou Luisa Suareza, uruguajský útočník dostal skvelý pas za obranu od Lionela Messiho, položil si súperovho brankára a zakončil do prázdnej brány. Barcelona mala zjednodušenú pozíciu po tom, čo v 66. minúte videl druhú žltú kartu a tým pádom červenú domáci Fabian Orellana. Katalánci presilovku využili, triumf poistil v 88. minúte obranca Jordi Alba, ktorý dorazil loptu do siete po strele Messiho.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 24. kola La Ligy vyhrala Sevilla na ihrisku UD Las Palmas 2:1. Pokračuje trápenie Deportiva La Coruňa, ktoré prehralo na pôde Alavesu 0:1 a natiahlo sériu bez víťazstva už na deväť stretnutí.