Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Futbal

Slovenské futbalistky podľahli v príprave Rumunsku

verenky trénera Zsolta Pakuszu deň predtým nestačili na Fínky, ktorým podľahli hladko 0:3.

Realu Madrid budú kvôli zraneniam chýbať Marcelo aj Modrič

Marcelo a Modrič utrpeli svalové zranenia v sobotňajšom stretnutí s Malagou (2:1).

Žreb MS 2018 sa uskutoční v Kremli

Žreb podujatia, ktoré Rusko privíta v termíne od 14. júna do 15. júla 2018, je naplánovaný na 1. decembra.

Do AC Miláno prichádza na hosťovanie Španiel Deulofeu

Okrem AC Miláno, v ktorom pôsobí slovenský reprezentant Juraj Kucka, sa o služby Deulofeua zaujímal aj Ajax Amsterdam.

Dortmund si upísal Pulisica do roku 2020

Osemnásťročný Pulisic je najmladším hráčom, ktorý vybehol v základnej zostave vo farbách reprezentácie USA.

Bolesťami sužovaný Vidal bude chýbať Bayernu dva až tri týždne

Vidal sa chce čím skôr uzdraviť, aby bol trénerovi Carlovi Ancelottimu k dispozícii na kľúčové jarné súboje v Bundeslige ako i osemfinále Ligy majstrov proti Arsenalu Londýn.

Arsenal spasil v 98. min. Sanchez, Wenger sa hneval na rozhodcov

Reprezentant Čile v nadstavenom čase premenil pokutový kop a zariadil pre kanonierov zisk troch bodov, zásluhou ktorých si udržali na druhom mieste tabuľky osembodový odstup na vedúcu Chelsea Londýn.

Futbalistu Hull City Masona operovali po zápase s Chelsea

V 14. minúte prvého polčasu sa zrazil hlavou s Garym Cahillom a po ošetrení na ihrisku ho museli hospitalizovať.

Prvá prehra Basaksehiru, podľahol Škrtelovmu Fenerbahce

Martin Škrtel odohral celý zápas.

Inter vyhral na ihrisku Palerma 1:0

Juventus o svojom triumfe rozhodol už v úvodnej časti zápasu.,aktualizované

Arsenal vyhral nad Burnley, Chelsea triumfovala nad Hull City

Hrdinom sa stal reprezentant Čile Alexis Sanchez, v ôsmej minúte nadstaveného času premenil pokutový kop a zariadil pre Arsenal zisk troch bodov.,aktualizované

Pekarík prehral s Herthou na ihrisku Leverkusenu 1:3

Slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral za hostí celý zápas.,aktualizované

Swansea uťala liverpoolsku sériu, Klopp prehru ťažko akceptuje

Leví podiel na triumfe hostí mal Fernando Llorente, ktorý v priebehu štyroch minút na začiatku druhého polčasu dvakrát prekonal Simona Mignoleta v bráne Liverpoolu.

Real ukončí polovicu sezóny na 1. mieste, Ramos: Zatiaľ je to dobré

Futbalisti Realu Madrid zostanú na prvom mieste La Ligy aj po odohratí nedeľňajšieho programu 19. kola najvyššej španielskej súťaže.

Memento po páde lietadla: Hráči Chapecoense dostali Juhoamerický pohár

Trofej zdvihol obranca Neto, ktorý prežil pod troskami lietadla desať hodín. Pred 20.000 divákmi ho na vypredanom štadióne Arena Conda nasledovali brankár Jackson Follmann a krídelník Alan Ruschel.

Neapol vyhral nad Kuckovým Milánom, Hamšík: Parádny vstup do zápasu

Domácim nepomohol ani gól slovenského stredopoliara Juraja Kucku, ktorý znížil v 37. minúte na 1:2, a z cenného triumfu sa tak tešil jeho krajan a kapitán SSC Marek Hamšík.,aktualizované

Dortmund vyhral v Brémach, Hoffenheim aj po 17. kole zostáva nezdolaný

Hoffenheim v tejto sezóne bundesligy stále nenašiel premožiteľa. V sobotu si TSG 1899 poradil s domácim Augsburgom.,aktualizované

Liverpool prehral doma so Swansea, Rooney prekonal rekord Charltona

Liverpool dokázal vyrovnať vďaka dvom presným zásahom Roberta Firmina.,aktualizované

Real Madrid sa vrátil na víťaznú cestu, Malagu zdolal 2:1

Real Madrid má na čele tabuľky štvorbodový náskok pred FC Sevilla.,aktualizované

Paríž SG vyhral v Nantes 2:0, Cavani na méte 20 gólov

Uruguajský útočník sa dostal na métu 20 presných zásahov a na čele tabuľky kanonierov má už päťgólový náskok pred Alexandrom Lacazetteom z Lyonu.

Ruskí hackeri zaútočili na oficiálny web afrického šampionátu

Africká futbalová konfederácia odmietla potvrdiť, že išlo o hackerský útok.

Weiss desiatym gólom v sezóne prispel k ligovej výhre 3:0

Jeho tím Al Gharafa je v tabuľke na 5. pozícii, po 17. kolách má na konte 9 víťazstiev.

Slovenská 17-ka na turnaji v Minsku prehrala s Ukrajinou

Pre SR 17 je turnaj previerkou pred marcovou druhou fázou kvalifikácie ME 2017.,aktualizované

Trenčín vyhral v príprave nad Libercom, štyri góly Lawrencea

Štyrmi gólmi sa prezentoval Angličan James Alexander Lawrence, pričom v druhom polčase v rozpätí 8 minút zaznamenal čistý hetrik.,aktualizované

Duda začal s individuálnym tréningom

Dvadsaťdvaročného útočníka trápia od letného príchodu do Herthy Berlín zdravotné problémy, za nemecký klub nastúpil zatiaľ len v jedinom prípravnom zápase vlani v júli.

Charitatívny zápas Rooneyho vyniesol viac ako 1,7 milióna eur

Cieľom nadácie Waynea Rooneyho je vyzbieranie viac ako piatich miliónov eur.

Španiel De Marco sa stal kmeňovým hráčom Slovana Bratislava

De Marco sa na budúci týždeň pripojí k mužstvu Slovana, ktoré je aktuálne na sústredení v tureckom Beleku.

Kanonier Lewandowski vydrel triumf Bayernu Mníchov v nadstavenom čase

Líder tabuľky triumfoval v piatkovom zápase 17. kola na pôde SC Freiburg 2:1.

Steven Gerrard bude pôsobiť v mládežníckej akadémii Liverpoolu

V novej pozícii začne vo februári, súčasným koučom bude pomáhať pri výchove mladých talentov.

Finančnú komisiu FIFA povedie šéf juhoamerickej konfederácie CONMEBOL

Finančná komisia bude mať po novom osem členov, vrátane dvoch nezávislých funkcionárov mimo futbalového hnutia.

Iniesta má problémy s ľavým lýtkom, Barcelone proti Eibaru nepomôže

Kataláncom v tabuľke La Ligy patrí aktuálne tretia priečka. Na vedúci Real Madrid, ktorý má zápas k dobru, strácajú dva body.

Do Plzne smeruje bývalý kapitán rakúskej reprezentácie Ivanschitz

Po lekárskych testoch podpíše zmluvu na jeden a pol roka.

Špalek predĺžil zmluvu so Žilinou: Chcem sa stále zlepšovať

Mládežnícky futbalový reprezentant SR pôsobí pod Dubňom od sezóny 2014/15, v žlto-zelenom drese odohral spolu 69 stretnutí.

FIFA udelila Chirakalovi doživotný dištanc

Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) uviedla, že Chirakal v období rokov 2009 a 2011 uplácal viacerých funkcionárov a sám úplatky aj prijímal.

V Číne plánujú vo futbale platový strop pre hráčov

Už minulý týždeň zareagoval zväz na eskaláciu prestupov zahraničných hráčov do tamojšej najvyššej súťaže a nariadil obmedzenie ich počtu.

Nemecko oficiálne odštartovalo boj o futbalové EURO 2024

Prvý termín na podanie prihlášok je 17. február. Najbližší šampionát privíta v roku 2020 trinásť európskych krajín.

MS 2022: V Dauhe počas stavby štadióna zomrel robotník

Príslušné orgány začali s vyšetrovaním tohto tragického incidentu.

Vertonghen bude pre zranenie členka chýbať Tottenhamu niekoľko týždňov

Vertonghen odohral v tejto sezóne 20 z 21 ligových súbojov.

Atletico Madrid vyhralo v prvom dueli štvrťfinále pohára nad Eibarom

Atletico zdolalo Eibar vo vzájomných dueloch už ôsmykrát v sérii.

Bundesliga je pripravená využiť od budúcej sezóny videorozhodcov

Vedenie nemeckej najvyššej futbalovej súťaže vo štvrtok potvrdilo, že je pripravené nasadiť videoasistentov rozhodcu v každom zápase.