AHL: Jurčo strelil víťazný gól, Budaj prvou hviezdou

Tomáš Jurčo, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Bodovo sa okrem Jurča presadili v noci aj ďalší dvaja slovenskí útočníci.

New York 13. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Jurčo pomohol v nočnom zápase AHL jedným gólom k triumfu Charlotte 2:1 na ľade Clevelandu. V 28. minúte strelil druhý gól hostí, ktorý sa ukázal byť napokon víťazný. Jurča, ktorý bodoval v šiestom zápase v rade, vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Prvou sa stal brankár Peter Budaj, ktorý zlikvidoval 34 z 37 striel súpera pri prehre jeho Ontaria 2:4 so Stocktonom. V akcii bol aj Adam Húska, ktorý v priebehu zápasu nahradil v bránke Hartfordu Brandona Halversona. Vykryl deväť z 10 striel, ale prehre 3:6 s Hershey už nezabránil.

Bodovo sa okrem Jurča presadili v noci aj ďalší dvaja slovenskí útočníci. Marián Studenič a Marko Daňo sa tešili z výhier svojich tímov, pričom si zhodne pripísali po jednej asistencii. Studeničov Binghamton zdolal domáci Rochester 4:3 po predĺžení, Daňova Manitoba uspela na ľade Grand Rapids 4:1.