Kanada rozobrala Taliansko 6:1 a je na čele skupiny

Na snímke kanadský útočník Joel Ward (vľavo) oslavuje gól, vpravo prekonaný taliansky brankár Daniel Bellissimo v zápase Kanada - Taliansko na MS 2014 v ľadovom hokeji v A-skupine v Aréne Čižovka v Minsku v piatok 16. mája 2014. Foto: TASR/AP

Kanaďania sa v súboji o priebežnú prvú priečku v A-skupine stretnú v nedeľu o 15.45 SELČ so Švédmi. Taliani budú hrať v sobotu o 19.45 so Slovenskom.

Minsk 16. mája (TASR) - Hokejisti Kanady si proti Taliansku pripísali presvedčivé víťazstvo 6:1 a usadili sa na čele A-skupiny. Taliani zostávajú na poslednej 8. priečke.

Taliani hýrili v úvode zápasu aktivitou a už v prvých minútach si vypracovali niekoľko šancí. Brankár Reimer však podržal Kanaďanov, ktorí sa v 14. minúte ujali vedenia. Ward presne zakončil rýchly únik a bolo 1:0. Druhý gól "javorových listov" pridal v presilovke v 22. minúte Hodgson, keď dorazil strelu Myersa. V 26. minúte mali Taliani dve veľké príležitosti, no z následného protiútoku upravil Chimera na 3:0.

Taliani si dokázali vypracovať šance, no nedokázali ich premeniť. V 30. minúte skóroval vo vlastnom oslabení Turris a v 37. minúte pridal Hodgson piaty gól svojho tímu. Reimer kapituloval iba v 42. minúte, keď Borrelli usmernil puk za jeho chrbát. Gólový účet stretnutia uzavrel po peknej kombinácii Schenn.

.
A-skupina:

Kanada - Taliansko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 14. Ward, 22. Hodgson, 27. Chimera (Ward, Scheifele), 30. Turris (Read), 37. Hodgson (Schenn, MacKinnon), 57. Schenn (MacKinnon, Huberdeau) – 42. Borrelli (Johnson, Scandella). Rozhodovali: Gofman (Rus.), Piechaczek (Nem.) – Dehaen (Franc.), Raming (Rus.) vylúčení na 2. min.: 6:4, navyše Ramoser (Tal.) 5 + DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. 5772 divákov.

Zostavy a striedania:

Kanada: Reimer – Myers, Coburn, Bieksa, Ellis, Rielly, Gudbranson – MacKinnon, Schenn, Burrows – - Read, Turris, Chimera – - Brouwer, Kadri, Hodgson – - Ward, Monahan, Huberdeau – Scheifele

Taliansko: Bellissimo (41. Bernard) – Nicoletti, Egger, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin – Rocco, Ihnačák, Borrelli – Scandela, di Casmirro, Kostner – Tudin, Felicetti, Gander – Insam, Fontanive, Ramoser.

Cody Hodgson, autor dvoch gólov Kanady: "Hrám s výbornými spoluhráčmi a vieme si vytvoriť veľa šancí. Dúfame, že to bude pokračovať."

Brayden Schenn, útočník Kanady: "Po slabšom úvode, kedy sme sa mohli spoľahnúť na brankára Reimera, sme sa už rozbehli a hrali našu hru. Myslím si, že sme odviedli celkom dobrú prácu."