Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Hokej

Lacova Astana opäť ťahala za kratší koniec, na ľade Ufy prehrala 2:3

Nováčik KHL, HK Soči, vyhral svoj 12. zápas v sezóne a posunul sa priebežne na 9. miesto Západnej konferencie.,aktualizované

New Jersey Devils podpísali kontrakt s Gomezom

Tridsaťtriročného Gomeza si Devils vybrali v drafte 1998 v prvom kole z 27. miesta a v drese New Jersey odohral aj svojich prvých sedem sezón v NHL.

Halák sa stal prvou hviezdou týždňa v NHL

Dvadsaťdeväťročný Halák odštartoval uplynulý týždeň 33. čistým kontom v kariére a 21 úspešnými zákrokmi sa zaslúžil o víťazstvo 1:0 po samostatných nájazdoch proti Philadelphii Flyers.

Hviezdami týždňa KHL sú Nilsson, Flood a Kovaľčuk

Kovaľčuk si v troch zápasoch pripísal až šesť bodov za tri góly a tri asistencie.

Hokejová legenda Gordie Howe nechodí a ťažko rozpráva

Howe patrí k najväčším postavám histórie NHL.

Tatar a Jurčo asistovali pri výhre Detroitu, na úvod vypadol prúd

Stalo sa tak už po po 29 sekundách prvej tretiny proti Vancouveru a duel museli v aréne Joea Luisa prerušiť. ,aktualizované

Edmonton poslal Marinčina na farmu Oklahoma City Barons

Posledný duel odohral v noci na stredu.

Košice zdolali Martin, Nitra vyhrala v Piešťanoch až po nájazdoch

Žilina prehrala doma s Popradom.

Halák inkasoval len raz, Hossa 0+1, Gáborík pre zranenie nehral

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v sobotňajšom súboji zámorskej NHL nad New Jersey 3:1. Leví podiel na triumfe "ostrovanov" mal slovenský brankár Jaroslav Halák.,aktualizované

SLOVAN má dva body, po nájazdoch zdolal Atlant

Hrdinom zápasu bol Tičar, ktorý strelil gól v riadnom hracom čase a premenil aj rozhodujúci nájazd.,aktualizované

Marcel Hossa bodoval, asistenciou prispel k chudobnému triumfu Rigy

Hokejisti Barysu Astana v bránke s Jánom Lacom podľahli doma Admiralu Vladivostok po predĺžení.,aktualizované

Jurčo prispel asistenciou k výhre Detroitu, Višňovský sa zranil

V jedenástich zápasoch zámorskej NHL v noci na sobotu sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. ,aktualizované

Zdeno Chára napokon neodcestuje s Bostonom na štvorzápasový trip

Zranený slovenský obranca Zdeno Chára napokon neodcestuje s hokejistami Bostonu Bruins na nadchádzajúci štvorzápasový trip v NHL. Kapitán "medveďov" sa rozhodol zostať v Bostone.

Pred zápasom KHL v Bratislave čaká na fanúšikov okrem hokeja aj film

V Slovnaft aréne si budú môcť pozrieť premiéru dokumentu, ktorý zmapoval dianie v klube počas jeho pôsobenia v prvých dvoch sezónach v nadnárodnej súťaži.

Štyri body Slovákov pri triumfe Vítkovíc, Réwayov gól Sparte nestačil

Sparte Praha sa nepodarilo natiahnuť pozoruhodnú sedemzápasovú šnúru bez prehry na klziskách súperov.

Poprad s Nitranmi nebodoval, Košice vyhrali v Trenčíne

Hokejisti Nitry si tak upevnili líderskú pozíciu v slovenskej extralige. ,aktualizované

Marcel Hossa prispel gólom k výhre Rigy, Slovan klesol na 14. priečku

Omsk v druhej tretine gólmi Alexandra Perežogina a Denisa Paršina otočil skóre a napokon sa radoval z plného bodového zisku.,aktualizované

KHL povedie nový muž, Medvedev skončil

Novým šéfom KHL sa stal Dmitrij Černyšenko.,aktualizované

Švarný sa zranil, Dinamu Minsk bude chýbať asi šesť dní

Tridsaťročný bek odohral za Minsk v tejto sezóne zatiaľ len osem stretnutí, v ktorých si pripísal jednu asistenciu.

Hokejisti Haluza a Bednár predčasne skončili v Žiline

V Žiline postupne káder stabilizujú, niektorí hráči ale v zostave pre zdravotné problémy chýbajú.

Slovan má záujem o Réwaya, Sparta ho pustiť nechce

Napriek momentálnej výsledkovej kríze neuvažuje Slovan o ďalšej trénerskej zmene, pozícia fínskeho kouča Petriho Matikainena sa zdá byť pevná.

Edmonton prehral v Nashville 0:1 po predĺžení, Marinčin nehral

Gól švédskeho útočníka Filipa Forsberga v predĺžení rozhodol o triumfe hokejistov Nashville v jedinom dueli zámorskej NHL v noci na piatok nad Edmontonom 1:0.

Chára asi odcestuje s Bostonom na štvorzápasový trip

Slovenský obranca Zdeno Chára pravdepodobne odcestuje cez víkend s hokejistami Bostonu Bruins na štvorzápasový trip v NHL. Nie je však isté, či sa po zranení už aj vráti do zápasového kolotoča.

Slovan prehral 0:2 s Viťazom Podoľsk

Zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena boli od začiatku aktívnejší a vypracovali si niekoľko dobrých šancí, no sklamali v koncovke. ,aktualizované

Nitrania zamietli s mladými reprezentantmi

Nitra sa dostala do vedenia už po 28 sekundách hry hneď z prvej akcie.,aktualizované

Na pohreb Tichonova prišlo viac než 10-tisíc ľudí

Poslednú rozlúčku s legendou sovietskeho a svetového si prišlo do haly CSKA Moskva pozrieť viac ako 10-tisíc ľudí. Viktor Tichonov zomrel v noci na pondelok vo veku 84 rokov.

Zmena u belasých, tím opúšťa nedávna posila Tomáš Rachůnek

Český útočník prišiel do mančaftu HC SLOVAN BRATISLAVA v polovici októbra.

Jurčo prispel gólom k výhre Detroitu, Hossa asistoval, Halák víťazne

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo prispel v noci na štvrtok v zámorskej NHL gólom k výhre Detroitu nad Philadelphiou 5:2. Marián Hossa sa podieľal asistenciou na triumfe Chicaga na ľade Colorada 3:2. ,aktualizované

Legendárny Brodeur sa vracia na scénu

Na skúšku ho totiž vzal klub St. Louis Blues.

Hudáček vo švédskej lige s čistým kontom

Linköping so slovenským obrancom Dominikom Graňákom doma zdolal Leksand 4:2.

Jekaterinburg zdolal doma Omsk 5:2, Kazaň - Ufa 0:1 po nájazdoch

Lídri "Východu" z Kazane prehrali pred vlastnými fanúšikmi so Salavatom Julajev Ufa až v nájazdoch.

Prievidza neodcestovala na Spiš, po tretej kontumácii ju vylúčia

Hornonitrania priznali, že nemajú finančné prostriedky na vycestovanie na stredajší duel.,aktualizované

Backlund hovorí o trápení, najbližšie zápasy rozhodnú o play off

Práve v decembri sa môže lámať chlieb.

Zlý muž Brashear sa vracia na scénu, súperi sa obávajú agresivity

Známy bitkár, ktorý počas 17-ročného pôsobenia v zámorskej profilige nazbieral vyše 2700 trestných minút, podpísal s účastníkom SHL zmluvu do konca sezóny.

Gáborík strelil gól po úniku, Kings však Nashvillu podľahli

Slovenský hokejista Marián Gáborík strelil v noci na stredu gól a pridal jednu asistenciu, jeho LA Kings však prehrali.,aktualizované

Belasí prehrali s Lokomotivom Jaroslavľ 1:3

Hráči Slovana nastúpili na zápas s uzdraveným Murleym a Ölveckým.,aktualizované

Martin prestrihol 11-zápasovú šnúru Nitry bez prehry, Zvolen víťazne

Zaváhal aj druhý Poprad, ktorý podľahol domácej Skalici 3:6.

Chára bol už na ľade, do zostavy Bruins sa zatiaľ nevráti

Tridsaťsedemročný Chára pauzuje už viac ako mesiac.

Viktor Tichonov mladší odohral pre zosnulého deda skvelý zápas

Hviezda ruského hokeja a SKA Petrohrad na ľade CSKA Moskva nazbierala tri body za dva góly a jednu asistenciu. Bolo to v deň skonu trénerskej legendy Viktora Tichonova, ktorého vnuk nosí rovnaké meno.

Tatar a Jurčo s asistenciami, Halák s čistým kontom

Brankár Jaroslav Halák zaznamenal tretie čisté konto v sezóne, keď zlikvidoval všetkých 21 striel Philadelphie a domáci New York Islanders priviedol k tesnému triumfu 1:0.,aktualizované