< sekcia KHL

Slovan prehral v Kazani s AK Bars 1:2, rozhodli samostatné nájazdy

Jaroslav Janus Foto: TASR/Martin Baumann

"Belasí" sa najbližšie predstavia v piatok o 16.00 h na ľade Torpeda Nižnij Novgorod, potom ich čakajú ešte Viťaz Podolsk (nedeľa, 14.00) a obhajca trofeje Dinamo Moskva (utorok, 16.30).

Kazaň 22. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali záverečný štvorzápasový trip na klziskách súperov v KHL stredajšou tesnou prehrou na ľade tretieho tímu Východnej konferencie AK Bars Kazaň 1:2 po predĺžení a nájazdoch.

Pre "belasých" to bola prvá prehra vo štvrtom vzájomnom stretnutí s dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára.

Zverenci trénera Rostislava Čadu začali proti ruskému tímu opatrne, čo im vychádzalo do polovice úvodnej tretiny. V 10. minúte však inkasovali z hokejky Milovzorova a do konca prvej dvadsaťminútovky sa bránili aj trom presilovkám domácich. Do druhého dejstva však nastúpili aktívnejšie a po niekoľkých dobrých príležitostiach sa v 32. minúte dočkali vyrovnania zásluhou parádneho gólu Šatana. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol a tak o triumfe domácich rozhodol v nájazdoch Petružálek.

Domáci v úvode duelu vyštartovali na súperov, no tí to čakali a pozornou hrou v obrane ich do väčšieho tlaku nepustili. Slovan si strážil vlastné pásmo a keď opadli útočné snahy Kazane, postupne vyrovnal hru. Prvá polovica tretiny tak príliš vzruchu na ľade nepriniesla. V 10. minúte však štvrtá lajna hostí prišla v útočnom pásme o puk a Kazaň z následného protiútoku otvorila skóre. Milovzorov prihral Petružálkovi, Janus jeho strelu len vyrazil na pred seba, kde sa puku zmocnil opäť Milovzorov a na jeho pohotovú dorážku už bol brankár Slovana prikrátky - 1:0. Hostia mali vzápätí k dispozícii prvú početnú výhodu, no Barulina prakticky neohrozili. Zvyšné minúty prvého dejstva už patrili Kazani, ktorá si zahrala tri presilovky a vytvorila si množstvo šancí, no Janus svoje mužstvo podržal.

Po zmene strán sa hral vyrovnaný ofenzívny hokej, pričom viac šancí si vypracovali hostia. Vyrovnať mohli už v 23. minúte, keď Barulin zakiksoval za bránkou, ale gól z toho nebol. Domáci gólman sa v nasledujúcich minútach zapotil po strelách Bartoviča, Miklíka a najmä dobrej príležitosti Hudáčka, no v 32. minúte už kapituloval. Hosťom vyšla výborná kombinácia na jeden dotyk, po prihrávkach Sigaleta a Hudáčeka sa šikovne presadil Šatan, ktorý si kľučkou vychutnal Barulina a zaslúžene vyrovnal - 1:1. Kazaň bola nebezpečnejšia až v závere tretiny, ale bez výraznejšieho efektu. Naopak, Slovan mohol ísť do vedenia v 38. minúte, ale Bakoš napálil len do žŕdky.

"Belasí" v úvode tretej časti doplatili na nedisciplinovanosť a museli ubrániť dve oslabenia. Domácim však početné výhody vôbec nevychádzali a Janusa výraznejšie ohrozil iba Tkačev, ktorý sa ocitol sám pred bránkou, no neuspel. Ani ďalšie minúty príliš hokejovej krásy nepriniesli. Oba tímy sa už sústredili najmä na pozornú defenzívu a vyčkávali na chyby súperov. V 54. minúte mal víťazný gól na hokejke Juraj Mikúš, ale spomedzi kruhov Barulina neprekonal. Slovanu sa naskytla obrovská šanca strhnúť duel na svoju stranu vďaka 40-sekundovej presilovke o dvoch hráčov v samom závere stretnutia, ale nevyužili ju. O triumfe domácich tak rozhodol až v nájazdoch Petružálek.

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas hlavne z hľadiska obrany. Silnému súperovi sme dovolili dostať sa do minima šancí a rovnako sme veľmi dobre ubránili všetky naše oslabenia. V záverečnej tretine sme mali vyloženú šancu a boli bližšie k víťazstvu. Zápas napokon rozhodol až v nájazdoch strelecky dobre disponovaný Petružálek."

"Belasí" sa najbližšie predstavia v piatok o 16.00 h na ľade Torpeda Nižnij Novgorod, potom ich čakajú ešte Viťaz Podolsk (nedeľa, 14.00) a obhajca trofeje Dinamo Moskva (utorok, 16.30). Najbližší domáci zápas odohrajú až po olympijskej prestávke 26. februára proti Dinamu Minsk.

AK Bars Kazaň - Slovan Bratislava 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Milovzorov (Petružálek), rozh. nájazd: Petružálek - 32. Šatan (Hudáček, Sigalet). Rozhodcovia: Karabanov, Zacharov - Koršak, Černyšev, vylúčení: 4:6, presilovky a oslabenia: 0:0.

Tímy nastúpili v týchto zostavách:

AK Bars Kazaň: Barulin – Kornejev, Nikulin, Medvedev, Heshka, Belov, Jarullin, Panin – Lukojanov, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Burmistrov, Varnakov – Golubev, Svitov, Obukhov – Milovzorov, Tkačev, Petružálek

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - T. Mikúš, Šťastný, Bakoš