Kultúra

Adam Ben Ezra vystúpi na bratislavskom World Music Festivale

Ezra sa preslávil kontrabasovým sólom vo videu Can't Stop Running, ktoré nahral vo svojej obývačke. Video talentovaného hudobníka z Tel Avivu odvtedy videlo viac ako trištvrte milióna ľudí.

Fotografická súťaž odprezentuje krásy slovensko-maďarského pohraničia

Zo súťaže vzíde 12 víťazných fotografií, ktoré budú vystavené na Slovensku aj v Maďarsku a zároveň budú tvoriť i kalendár pre rok 2019.

Hviezda Szigetu K. Lamar meškal a jeho vystúpenie trvalo len 50 minút

Festival na Starobudínskom ostrove potrvá do stredy 15. augusta.

Viva Musica! avizuje silný večer súčasnej hudby s premiérou Katarzie

Piesne Katarzie zaranžoval pre silný večer súčasnej slovenskej hudby renomovaný český hudobný skladateľ a klavirista Michal Nejtek.

Oscarová akadémia zaviedla novú kategóriu - výnimočný populárny film

Rada guvernérov stanovila tiež skorší termín odovzdávania Oscarov v roku 2020 a priamy prenos bude zároveň skrátený na tri hodiny.

Americký raper Kendrick Lamar bude hviezdou úvodu Sziget festivalu

Na hlavnom pódiu vystúpia okrem neho hviezdy ako Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford and Sons, Dua Lipa, Kygo, Arctic Monkeys, Liam Gallagher či Shawn Mendes.

Hudobný fenomén Adam Ben Ezra sa vráti na Slovensko

Vystúpi na World Music Festivale v Bratislave.

Banská Štiavnica bude patriť filmom venovaným téme Happy end

V poradí 20. Letný filmový festival 4 živly v Banskej Štiavnici začína v stredu večerným premietaním a potrvá do nedele 12. augusta.

Hummel Fest je poctou na tvorbu významného bratislavského rodáka

Niekoľkomesačný medzinárodný festival sa koná pri príležitosti 240. výročia narodenia Johanna Nepomuka Hummela, ktorý bol počas svojho života považovaný za jedného z najväčších klaviristov Európy.

Začína hudobný Sziget Festival 2018

Budapeštiansky Sziget, ktorý patrí medzi najlepšie európske festivaly, sa bude konať od 8. do 14. augusta. Ponúka známe mená svetovej hudobnej scény.

IMT Smile budú headlinerom festivalu Červeník

Na festivale 10. a 11. augusta v Amfiteátri Červeník zahrajú aj Peter Nagy so skupinou Indigo, Zuzana Smatanová, kapely HEX, Tublatanka, Polemic, Zoči Voči, Slobodná Európa i česká skupina Jelen.

Posledná rozlúčka so Stanislavom Dančiakom bude v pondelok 13. augusta

V Stanislavovi Dančiakovi stráca slovenská divadelná scéna výraznú osobnosť, umelca, občana, človeka s veľkým srdcom, skvelého herca, brilantného rozprávača a improvizátora.,aktualizované 

Projekt Spýtaj sa vašich pripomenie August '68 interaktívnou formou

Okrem dokumentu, ktorý vznikol v koprodukcii RTVS a webstránky projektu sa uskutoční aj séria premietaní spojených s diskusiami.

Film Tlmočník bude bojovať o Oscara

Roadmovie, nakrútená podľa scenára Mareka Leščáka, rozpráva príbeh nesúrodej dvojice starších pánov, ktorých na ceste Slovenskom spája i rozdeľuje čiastočne spoločná minulosť.

Emigrant Peter Žanony vystavuje obrazy a sochy v rodnej Bratislave

V expozícii dominujú portréty namaľované v tomto a minulom roku. Nielen obraz Pán Króner, ale aj s názvami Umelec, Nosáni, Oli, Ona, Smutný, Bratia, Salome a ďalšie akrylové maľby sú konkrétni ľudia.

Výstava výtvarných diel Spišská paleta putuje do Popradu

Výstava predstavuje prierez tvorbou členov Art klubu pri SOS, pričom sú to najnovšie formy ich výtvarného prejavu alebo aj diela staršie, ktoré verejnosť ešte nemala možnosť vidieť.

Divadelná Nitra predstaví silné inscenácie zo slovenskej produkcie

Výber predstavuje súčasné fenomény slovenského divadla – v podobe tém, ktorým sa jednotlivé inscenácie venujú, aj formálnymi experimentmi, ktoré sa v nich objavujú.

Očovská folklórna hruda privíta stovky účinkujúcich a oslávi 15 rokov

Festival sa zameriava najmä na prezentáciu folklórnych súborov a skupín z Podpoľania.

Kaufland zníži obsah cukru, soli a tuku až v 300 výrobkoch

Spoločnosť Kaufland zredukuje do roku 2021 obsah cukru, soli a tuku v priemere až o pätinu v približne 300 výrobkoch svojich privátnych značiek.

Rock pod Kameňom sa začína už o tri dni

O headlinerské otvorenie na veľkom Spark pódiu sa postará kapela Kabát. V ďalších dňoch budú pokračovať vystúpenia Vice, Dragonforce, Pretty Maids a legenda Helloween.