Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia

Lokomotiv Moskva postúpil do osemfinále, Neapol vyhral v Lipsku

Hráči Lokomotivu oslavujú gól do bránky Nice vo futbalovom zápase 16-finále Európskej ligy Lokomotiv Moskva - OGC Nice na štadióne v Moskve 22. februára 2018 Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil v základnej jedenástke hostí s kapitánskou páskou na rukáve.

Moskva 22. februára (TASR) - Futbalisti SSC Neapol nepostúpili do osemfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018. Na ihrisku RB Lipsko síce zvíťazili 2:0, ale keďže v prvom zápase 16-finále prehrali doma 1:3, ďalej idú Nemci. Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil v základnej jedenástke hostí s kapitánskou páskou na rukáve, v 65. minúte ho vystriedal Callejon.

Celý zápas odohral ďalší Slovák Patrik Hrošovský v drese Plzne. Viktoria doma spečatila postup s Partizanom Belehrad po výhre 2:0, v srbskej metropole sa prvý zápas skončil nerozhodne 1:1. Postup si zabezpečilo aj Lazio Rím, ktoré po prehre 0:1 v Bukurešti doma triumfovalo jednoznačne nad FCSB 5:1. Hetrikom sa v drese víťazov blysol Ciro Immobile.

Slovenské zastúpenie mal aj zápas v Madride, kde Atletico zvíťazilo 1:0 nad FC Kodaň a po výhre 4:1 v Dánsku si vybojovalo postup. V drese hostí odohrali celý zápas Ján Greguš a Denis Vavro.

V prvom štvrtkovom zápase si postup do osemfinále vybojovali futbalisti Lokomotivu Moskva. Po výhre nad OGC Nice 3:2 v prvom dueli triumfoval ruský tím aj v domácej odvete 1:0. Jediný gól strelil v 30. minúte Igor Denisov.

/M. HAMŠÍK hral v drese hostí do 65. minúty/

FC Villarreal - Olympique Lyon 0:1 (0:0)

Gól:
86. Traore, ČK: 79. Costa (Villarreal) po druhej ŽK

/prvý zápas 1:3, postúpil Lyon/

Atletico Madrid - FC Kodaň 1:0 (1:0)

Gól
: 7. Gameiro

/prvý zápas 4:1, postúpilo Atletico/ /D. VAVRO a J. GREGUŠ odohrali za hostí celý zápas/

Viktoria Plzeň - Partizan Belehrad 2:0 (0:0)