< sekcia

Lyžiarka Mazeová má malý glóbus, Vonnová triumfovala

Superhviezda alpského lyžovania Tina Mazeová vybojovala v sobotu prvý sezónny titul prebiehajúcej sezóny Svetového pohára. Foto: TASR/AP Photo

Dvadsaťdeväťročná Mazeová vyhrala v tejto zime 4 zo 7 obrovských slalomov a v ostatných troch bola na pódiu.

Maribor 26. januára (TASR) - Superhviezda alpského lyžovania Tina Mazeová vybojovala v sobotu prvý sezónny titul prebiehajúcej sezóny Svetového pohára.

Na domácom svahu v slovinskom Maribore bola druhá v obrovskom slalome a v predstihu dvoch súťaží jej patrí malý glóbus v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne. Do konca zimy sú už len dve súťaže a Mazeová má pred Rakúšankou Kathrin Zettelovou nedostihnuteľný 238-bodový náskok.

Súťaž vyhrala o 8 stotín pred Mazeovou Američanka Lindsey Vonnová. Tretia bola Rakúšanka Anna Fenningerová (+0,57 s). "Neviem, čo povedať... V druhej jazde som spravila jasnú chybu a som prekvapená, že to v takej silnej konkurencii stačilo na víťazstvo. Som nadšená, cítim, že sa vraciam do starej dobrej formy," tešila sa pred mikrofónom Eurosportu víťazná Američanka. Bolo to jej 59. víťazstvo v pretekoch SP a už iba o tri zaostáva za rekordom legendárnej Rakúšanky Annemarie Moserovej-Prölovej.

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová bozkáva lyže po víťazstve v obrovskom slalome žien Svetového pohára v Maribore 26. januára 2013.

Suverénne vedie v celkovom poradí SP

Dvadsaťdeväťročná Mazeová vyhrala v tejto zime 4 zo 7 obrovských slalomov a v ostatných troch bola na pódiu. Je príznačné, že glóbus získala na podujatí "Zlatá líška" 45 km od jej rodiska. Suverénne vedie aj v celkovom poradí SP, kde naháňa Vonnovej vlaňajší svetový rekord 1980 bodov. Slovinka ich má po zhruba dvoch tretinách sezóny.

"V druhom kole som urobila príliš veľa chýb, ale aj s druhým miestom som spokojná. Celý rok som tvrdo pracovala, aby som som získala glóbus v obrovskom slalome. Cieľ som splnila a môžem ďalej súťažiť bez tlaku," povedala v cieli Mazeová.

Výsledky obrovského slalomu žien v Maribore:
1. Lindsey Vonnová (USA) 2:22,20 min (1:12,78-1:09,42), 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,08 (1:12,30-1:09,98), 3. Anna Fenningerová (Rak.) +0,57 (1:13,05-1:09,72), 4. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +0,74, 5. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) +1,15, 6. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,32, 7. Anemone Marmottanová (Fr.) +1,36, 8. Julia Mancusová (USA) +1,44, 9. Tessa Worleyová (Fr.) +1,53, 10. Denise Karbonová (Tal.) +1,67