< sekcia

MH SR pracuje na príprave nového webu pre podnikateľov

Na archívnej snímke Peter Žiga. Foto: TASR Dano Veselský

Jeho cieľom by mala byť rýchla navigácia podnikateľských subjektov pri hľadaní vecne príslušných inštitúcií k vybranej problematike.

Bratislava 14. februára (TASR) – Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pracuje na príprave novej samostatnej webovej stránky pre podnikateľov. Jej cieľom by mala byť rýchla navigácia podnikateľských subjektov pri hľadaní vecne príslušných inštitúcií k vybranej problematike. Pre TASR to uviedol hovorca rezortu Maroš Stano v reakcii na vyjadrenie europoslanca Ivana Štefanca (KDH).

Podľa Stana by im webová stránka mala pomôcť aj pri orientácii v legislatíve. "V súčasnosti rezort pracuje na samotnom obsahu stránky, ktorú pripravuje v zmysle príslušnej úlohy vlády," konštatoval.

Podnikatelia sa v súčasnosti môžu obracať na Slovak Business Agency (SBA), ktorej zakladajúcim členom spolu so Združením podnikateľov Slovenska a Slovenským živnostenským zväzom je MH SR, priblížil. "Ide o kľúčovú a najstaršiu špecializovanú inštitúciu na Slovensku z hľadiska podpory malého a stredného podnikania," povedal Stano s tým, že SBA ponúka komplexnú pomoc a podporu začínajúcim aj etablovaným podnikateľom.

Štefanec na stredajšej tlačovej besede povedal, že vláda SR má veľkú zodpovednosť za rozvoj malého podnikania a mala by zriadiť informačný portál pre podnikateľov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.