Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián
< sekcia

Pardubice zvíťazili nad Třincom 3:0 a vo finálovej sérii vedú 3:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V 35. minúte zvýšili domáci už na 3:0, keď Martin Kaut potrestal vylúčenie Marka Daňa.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Pardubice 24. apríla (TASR) - Hokejisti HC Dynamo Pardubice triumfovali v piatom finálovom stretnutí play off českej extraligy nad HC Oceláři Třinec 3:0. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 3:2 na zápasy. Pri druhom góle domácich asistoval Peter Čerešňák. Víťaz základnej časti môžu rozhodnúť o zisku titulu v šiestom stretnutí, ktoré je na programe v piatok na ľade obhajcu titulu.

Pardubice začali aktívnejšie, ale prvú veľkú šancu si vytvorili hostia. V 7. minúte sa Vladimír Dravecký dostal do samostatného úniku, no jeho zakočenie bekhendom zneškodnil Roman Will. Třinec mohol otvoriť skóre v presilovej hre, strelu Andreja Nestrašila však domáci brankár zneškodnil skvelým zákrokom lapačkou. Pardubice v polovici zápasu strelili dva góly za 95 sekúnd a výrazne sa priblížili k dôležitému triumfu v piatom zápase. V 35. minúte zvýšili domáci už na 3:0, keď Martin Kaut potrestal vylúčenie Marka Daňa. V tretej tretine sa Třinec snažil dostať späť do duelu, ale ani raz nedokázal prekonať Willa.

Slovenský útočník Patrik Hrehorčák z Třinca nastúpil v 300. zápase v českej extralige a všetky odohral za Oceliarov.