Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). Foto: TASR/AP

Jeho tím sa bodovo dotiahol na Tampu Bay Lightning, odohral však o zápas menej ako líder Východnej konferencie.

New York 8. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu dosiahli v zámorskej NHL štvrté víťazstvo v rade, keď v noci na štvrtok zdolali New York Rangers 6:1. Bruins k hladkému triumfu výrazne pomohol kapitán Zdeno Chára, slovenský obranca strelil víťazný gól a pripísal si aj druhý kanadský bod za asistenciu.

"Prvá tretina bola vyrovnaná. Po inkasovanom góle sme sa však rýchlo na súpera dotiahli a náš brankár potom predviedol niekoľko výborných zákrokov. Postupom času sme hrali stále lepšie," citoval Cháru portál nhl.com. Jeho tím sa bodovo dotiahol na Tampu Bay Lightning, odohral však o zápas menej ako líder Východnej konferencie.

Brankár Toronta Frederik Andersen bol ústrednou postavou svojho mužstva vo víťaznom zápase proti Nashvillu. Predviedol 44 úspešných zákrokov a v samostatných nájazdoch zneškodnil šesť zo siedmich pokusov hosťujúcich "predátorov". Slovenský obranca Martin Marinčin sa v zostave Maple Leafs neobjavil.

"Králi" z Los Angeles bez Mariána Gáboríka si poradili s Edmontonom 5:2, za ktorý nastúpil Andrej Sekera. Domáci brankár Darcy Kuemper inkasoval gól po 193 minútach a 58 sekundách, čo je druhá najdlhšia séria v histórii klubu.

NHL - sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1)
17. Van Riemsdyk (Brown, Dermott), 30. Kapanen (Moore, Hainsey) - 39. Sissons (Aberg, Ellis), 41. Arvidsson, rozh. nájazd Van Riemsdyk. Brankári: Andersen - Rinne, strely na bránku: 32:46, 18.878 divákov.

NEW YORK RANGERS - BOSTON BRUINS 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
5. Rick Nash - 8. Riley Nash (Backes, Heinen), 17. CHÁRA (DeBrusk), 24. Bergeron (Pastrňák, Krug), 28. Schaller (Grzelcyk, Chudobin), 30. Bergeron (Marchand, CHÁRA), 47. Kuraly (Czarnik, Grzelcyk). Brankári: Lundqvist (28. Pavelec) - Chudobin, strely na bránku: 22:34, 18.006 divákov.

LOS ANGELES KINGS - EDMONTON OILERS 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
2. Clifford (Lewis), 21. Kempe (Doughty), 55. LaDue (Lewis, Gravel), 59. Iafallo (Kopitar, Doughty), 59. Kopitar (Brown) - 24. Draisaitl (McDavid, Klefbom), 31. McDavid (Cammalleri). Brankári: Quick - Talbot, strely na bránku: 28:27, 18.203.

Zdeno Chára (Boston) 18:34 1 1 2 2 5 0
Andrej Sekera (Edmonton) 15:36 0 0 0 0 0 0
_____________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/