Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Na snímke útočník Chicaga Marián Hossa sa teší z gólu, ktorý strelil v druhej tretine šiesteho zápasu finále Západnej konferencie NHL proti Anaheimu v stredu 27. mája 2015 v Chicagu. Foto: TASR/AP/Nam Y. Huh

V noci na štvrtok v šiestom zápase finále Západnej konferencie NHL zdolali na domácom ľade Anaheim hladko 5:2.

New York 28. mája (TASR) - Hokejisti Chicaga so slovenským útočníkom Mariánom Hossom sú stále v hre o Stanleyho pohár. V noci na štvrtok v šiestom zápase finále Západnej konferencie NHL zdolali na domácom ľade Anaheim hladko 5:2 a vyrovnali stav série na 3:3. Hossa sa na triumfe podieľal jedným gólom, keď v 31. minúte upravil na 2:0 pre Blackhawks.

semifinále play off NHL

šiesty zápas finále Západnej konferencie

CHICAGO - ANAHEIM 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 29. Saad (Kane, Keith), 31. HOSSA (Keith, Richards), 33. Kane (Keith), 57. Shaw (Desjardins, Vermette), 60. Shaw (Desjardins, Kruger) - 35. Maroon (Fowler, Vatanen), 42. Stoner (Thompson, Silf erberg). Brankári: Crawford - Andersen, strely na bránku: 23:32, 22.089 divákov.

Zdroj: nhl.com