NHL: New York Islanders zdolal Arizonu v nedeľňajšom zápase

Richard Pánik, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Montreal v zostave s Tomášom Tatarom prehral na ľade Caroliny 1:2 po predĺžení a nepredĺžil tak svoju trojzápasovú víťaznú sériu.

New York 25. marca (TASR) - Hokejisti Arizony prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 0:2 a opäť si skomplikovali situáciu v boji o play off. Slovenský útočník Richard Pánik nastúpil v prvej formácii Coyotes, odohral 17:47 min, na súperovu bránku vyslal štyri strely, ale do streleckej listiny sa nezapísal.

"Kojoti" prehrali piatykrát za sebou, z toho tretíkrát v riadnom hracom čase. Forma im odchádza v najhoršom možnom čase - keď nutne potrebujú zabodovať v boji o play off. Od Colorada, ktoré si momentálne drží druhú voľnú kartu v Západnej konferencii, ich delia rovnako ako Minnesotu dva body, pričom do konca základnej časti odohrajú všetky tri tímy ešte šesť zápasov. Arizonu čakajú teraz tri kľúčové súboje s mužstvami, s ktorými sa "bije" o postupovú miestenku - Chicagom, Coloradom a Minnesotou. Ak chce uspieť, musí najmä zlepšiť koncovku, pretože v uplynulých piatich dueloch strelila dokopy len šesť gólov. "Tak to už počas sezóny býva. Ak nadchádzajúce tri zápasy vyhráme, tak sa na tento nevydarený trip zabudne. Ak ich prehráme, na trip budeme zle spomínať. Pre nás sa už akoby začína play off. Nemôžeme si dovoliť, aby nám v tejto fáze sezóny došla para," povedal pre nhl.com obranca Coyotes Jason Demers. Hostia vystrelili na bránku Islanders 31 striel, ale všetky zneškodnil pozorný Robin Lehner. Švédsky brankár si zapísal piaty shutout v sezóne a 13. v profiligovej kariére. "Ostrovania" sa vďaka výhre udržali na druhom mieste v Metropolitnej divízii o bod za Washingtonom. Trénerovi domácich Barrymu Trotzovi dali jeho zverenci pekný darček k jubilejnému 1600. zápasu v základnej časti NHL.

Montreal v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehral na ľade Caroliny 1:2 po predĺžení a nepredĺžil tak svoju trojzápasovú víťaznú sériu. O triumfe Hurricanes rozhodol vo štvrtej minúte nadstavenia ruský nováčik Andrej Svečnikov, keď Careyho Pricea v bránke Canadiens prekonal strelou pomedzi betóny. Stal sa najmladším autorom gólu v predĺžení v klubovej histórii a prvým 18-ročným. Talentovaný krídelník, ktorý oslávil svoje 19. narodeniny v utorok, hneď vo svojej premiérovej profiligovej sezóne pokoril 20-golovú hranicu. "Nasadzujeme ho do kľúčových situácií, ako bola teraz v predĺžení. Páči sa mi sebavedomie, ktorým oplýva. Bol to pre nás cenný gól," pochválil Svečnikova tréner "hurikánov" Rod Brind'Amour. Hurricanes patrí prvá voľná karta na východe o tri body práve pred Canadiens, ktorí si zatiaľ držia tú druhú. Tatar si za 17 a pol minúty na ľade pripísal tri strely a menší trest za hákovanie.

V ďalšom zápase si Washington poradil s Philadelphiou 3:1 a "letcov" tak zdolal aj vo štvrtom vzájomnom súboji v tomto kalendárnom roku. Capitals si udržali vedúcu pozíciu v Metropolitnej divízii pred NY Islanders.

NHL - sumáre:

WASHINGTON CAPITALS – PHILADELPHIA FLYERS 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Wilson (Jensen, Ovečkin), 31. Boyd (Niskanen, Dowd), 49. Vrána (Connolly) – 38. Voráček. Brankári: Holtby - Elliott, strely na bránku: 30:36, 18.506 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – ARIZONA COYOTES 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Eberle (Leddy, Boychuk), 57. Nelson (Komarov, Bailey). Brankári: Lehner - Kuemper, strely na bránku: 26:31, 13.917 divákov.

CAROLINA HURRICANES – MONTREAL CANADIENS 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 55. van Riemsdyk (Ferland, Martinook), 64. Svečnikov (Staal) – 15. Byron (Gallagher, Thompson). Brankári: McElhinney - Price, strely na bránku: 40:29, 14.437 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS – COLORADO AVALANCHE 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 42. Anisimov (Seabrook), 62. Keith (Saad) – 36. Kerfoot (Barrie, MacKinnon). Brankári: Crawford - Grubauer, strely na bránku: 42:20, 21.410 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – COLUMBUS BLUE JACKETS 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 17. Anderson (Dubois, McQuaid), 21. Dubois (Panarin), 27. Dzingel (Anderson), 48. Bjorkstrand (Jenner, Wennberg), 51. Anderson. Brankári: Demko - Bobrovskij, strely na bránku: 21:33, 17.805 divákov.

9. Marko Daňo (Winnipeg) 8 0 0 0 -1 3 7

Jaroslav Halák (Boston) 37 20 1000 82 92,4 2,31 4 4 (0+4)
Peter Budaj (Los Angeles) 3 0 27 6 81,8 5,02 0 0

/za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov na zápas, čisté kontá, body (góly+asistencie)/