NHL: Vancouver zvíťazil nad Marinčinovým Torontom po predĺžení

Hokejisti Vancouvru Canucks, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Slovenský hokejista odohral vyše 13 minút a na svoje konto si pripísal jeden plusový bod.

New York 7. marca (TASR) - Hokejisti Vancouveru zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na domácom ľade nad Torontom 3:2 po predĺžení. Rozhodol o tom v 64. minúte švédsky obranca Alexander Edler.

Domáci po dvoch tretinách prehrávali 0:2, duel však dokázali otočiť. Canucks sa doma proti "javorovým listom" darí, zdolali ich už v desiatom z uplynulých 11 vzájomných súbojov v Rogers Arene. Maple Leafs prvýkrát v sezóne prehrali duel, v ktorom viedli po dvoch tretinách. "Máme z tohto zápasu dobrý pocit. Ukázali sme neoblomnosť a charakter, dokázali sme zvrátiť nepriaznivý vývoj a to proti veľmi silnému tímu, čo nikdy nie je jednoduché," pochvaľoval si center Canucks Bo Horvat. V drese hostí odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý si pripísal jeden plusový bod.

Washington zvíťazil na ľade Philadelphie 5:3 a uspel v piatom zápase za sebou. Posunul sa do čela Metropolitnej divízie. Gólom a asistenciou k tomu prispel kapitán Alexander Ovečkin, ktorému chýba už len jeden kanadský bod k pokoreniu méty 1200 bodov v profilige. "To by bolo 'cool'. Nie je veľa hráčov, ktorí dosiahli tento míľnik. Byť jedným z nich by bolo skvelé," uviedol pre nhl.com ruský krídelník, ktorý strelil svoj 46. gól v sezóne a upevnil si postavenie na čele tabuľky kanonierov. Brankár Capitals Braden Holtby vykryl 27 striel súpera a zaknihoval si 250. víťazstvo v NHL s druhým najnižším počtom odchytaných duelov (409) v ligovej histórii po Kenovi Drydenovi (381). "Mal som šťastie, že som chytal v dobrom tíme. Víťazstvá sú ale štatistika, na ktorej sa podieľa celé mužstvo," zdôraznil Holtby. Gól a asistenciu zaznamenal v drese Washingtonu aj Nicklas Bäckström, za Philadelphiu vsietil prvý gól v profilige obranca Philippe Myers.

Hráči Vegas Golden Knights si poradili doma s Calgary 2:1 a natiahli víťaznú šnúru na päť zápasov. Hrdinom stretnutia sa stal obranca Deryk Engelland, tento "sviatočný strelec" svojím prvým gólom od 6. decembra prelomil nerozhodný stav v 50. minúte. Brankár "rytierov" Marc-Andre Fleury sa 437. výhrou v kariére v NHL vyrovnal na 8. mieste historického poradia Jacquesovi Plantemu.

"Bluesmani" zo St. Louis dosiahli dôležité víťazstvo v boji o play off, keď vyhrali na ľade Anaheimu 5:4. V tretej tretine pritom ešte prehrávali, no v záverečných 64 sekundách skórovali Robert Thomas a Alex Pietrangelo a strhli víťazstvo na svoju stranu. Blues sa prvýkrát v klubovej histórii podarilo otočiť zápas základnej časti v riadnom hracom čase, v ktorom ešte 90 sekúnd pred koncom prehrávali. Pietrangelov gól bol 22. víťazný, čím vyrovnal klubový rekord Ala MacInnisa.

Sumáre NHL:

PHILADELPHIA FLYERS – WASHINGTON CAPITALS 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)
40. Myers (Giroux, Couturier), 41. Giroux (Lindblom, Couturier), 48. Laughton (MacDonald, Raffl) – 6. Wilson (Ovečkin, Orlov), 15. Connolly (Hagelin, Niskanen), 23. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 25. Burakovsky (Boyd, Orlov), 26. Bäckström (Vrána, Jensen). Brankári: Elliott (25. Talbot) - Holtby, strely na bránku: 30:35, 19.232 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – TORONTO MAPLE LEAFS 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
43. Eriksson (Gaudette, L. Schenn), 45. Leivo (Goldobin, Gaudette), 64. Edler (Boeser, Markström) – 33. Hainsey (Marner, Brown), 34. Rielly (Tavares, Marleau). Brankári: Markström - Andersen, strely na bránku: 31:30, 18.871 divákov.

ANAHEIM DUCKS – ST. LOUIS BLUES 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
6. Ritchie (Terry, Holzer), 36. Rakell (Terry, Fowler), 38. Megna (Steel, Silfverberg), 46. Henrique (Larsson, Terry) – 9. B. Schenn (Tarasenko, O'Reilly), 16. O'Reilly (Bozak, Pietrangelo), 34. Thomas (Parayko, Schwartz), 59. Thomas (Parayko, Tarasenko), 60. B. Schenn (Pietrangelo). Brankári: Gibson - Binnington, strely na bránku: 27:33, 16.854 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – CALGARY FLAMES 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
9. Theodore (Stone, Karlsson), 50. Engelland (Smith, Karlsson) – 32. Hamonic (Monahan, Tkachuk). Brankári: Fleury - Rittich, strely na bránku: 38:34, 18.422 divákov.