NHL

Obrovská pocta pre Brodeura, dostal bronzovú sochu a vyradenie 30-tky

Slávnostné akty rozdelilo vedenie New Jersey do štyroch dní, vyradenie dresu s číslom 30 bude na programe v najbližšom domácom dueli proti Edmontonu.

Tatarovu formáciu s dvomi kvalitnými kanoniermi, ním a Nyquistom, pochválil aj kouč Jeff Blashill.,aktualizované

Winnipegu bude proti St. Louis chýbať suspendovaný Stafford

Stafforda v zápase vylúčili na 2+2 minúty.

NHL: Hviezdami týždňa Crosby, Karlsson a Trocheck

Crosby bol v týždni najproduktívnejším hráčom, keď strelil 5 gólov a zaznamenal 8 bodov.

Hetrikom a jednou asistenciou sa zaskvel útočník ostrovanov Okposo.,aktualizované

Úspešná noc Slovákov v NHL: Gólovo sa presadili Tatar, Jurčo a Hossa

Zápas nevyšiel brankárovi ostrovanov Jaroslavovi Halákovi, ktorý dostal z 13 striel 4 góly a po Tatarovom zásahu v 31. minúte striedal. ,aktualizované

NHL: Tampa s tretím triumfom v sérii, Pittsburgh zdolala 6:3

Hokejisti Tampy Bay zároveň prerušili víťaznú šnúru tučniakov, ktorá trvala štyri zápasy. ,aktualizované

Andrej Sekera si vo víťaznom dueli Edmontonu na ľade Ottawy pripísal šiesty gól v prebiehajúcom ročníku.,aktualizované

Pittsburgh bude na najbližšom tripe bez Malkina, Fehr mesiac mimo hry

Absencie oboch hráčov potvrdil kouč Mike Sullivan.

Vo veku 95 rokov zomrel legendárny americký hokejový tréner Jack Riley

Ako hráč sa zúčastnil na OH 1948 vo švajčiarskom St. Moritzi.

Wideman v priebehu druhej tretiny stretnutia, ktoré sa hralo 27. januára, dostal pri mantineli tvrdý bodyček a otrasený cestou na striedačku zrazil krosčekom na ľad čiarového rozhodcu.

Montreal nestačil doma na Buffalo a po výsledku 2:4 si pripísal na svoje konto štvrtú prehru za sebou.,aktualizované

Slovenský hokejista Detroitu Red Wings Tomáš Tatar v novom propagačnom videu ukázal šikovné narábanie s pukom.

Skúsený bek po stretnutí uviedol, že po hite od protihráča mal bolesti, kolízii s arbitrom sa nedokázal vyhnúť a konal neúmyselne.

Traja Slováci v NHL bodovali, Gáborík dal gól, Králi vysoko vyhrali

Pánik naštartoval Chicago k víťazstvu už v 3. minúte duelu na ľade Colorada. Po prihrávke Andrewa Shawa využil svoj dôraz pred bránkou a prekonal prvýkrát Calvina Pickarda. ,aktualizované

NHL: Toronto chystá oslavy storočnice, predstavilo vzhľad nového loga

Nový vzhľad je oveľa presnejšou podobizňou javorového listu, ktorý je stálym klubovým symbolom.

Český brankár Neuvirth bude Flyers chýbať sedem až desať dní

Michal Neuvirth utrpel zranenie dolnej časti tela.

NHL: Hviezdny nováčik McDavid sa vracia na ľad

Útočník sa zranil 3. novembra v zápase proti Philadelphii Flyers, keď po strete s Brandonom Manningom a Michaelom Del Zottom nepríjemne narazil na zadný mantinel a utrpel zlomeninu kľúčnej kosti.

Hviezdami týždňa NHL sa stali Scott, Atkinson a Eichel

Bitkár Scott má za sebou najžiarivejší týždeň v kariére. ,aktualizované

All Star víkend 2017 bude hostiť Staples Center v Los Angeles

Aréna Staples Center bude najprv v sobotu 28. januára 2017 dejiskom súťaží zručností a o deň neskôr privíta tradičný Zápas hviezd.

Bettman bude profiligovým komisárom až do roku 2022

Američan podpísal v uplynulých mesiacoch nový sedemročný kontrakt.

Titul MVP pre najužitočnejšieho hráča získal kapitán víťazného mužstva John Scott, ktorého si pritom fanúšikovia zvolili do exhibície z recesie.,aktualizované

Najrýchlejším korčuliarom sa stal nováčik Detroitu Red Wings Dylan Larkin, ktorý prekonal 20-ročný rekord Mikea Garntnera.,aktualizované

Zápas hviezd NHL sa odohrá v novom šate

All Star víkend bude tento rok bez Slovákov.

NHL: Kuznecov a Neal pribudli do zostáv Zápasu hviezd

Dvadsaťosemročný Neal bude hrať za výber Centrálnej divízie. V prebiehajúcej sezóne zatiaľ nazbieral 30 bodov v 50 dueloch.

Na ľade lídra Východnej konferencie Washingtonu 4:3 rozhodol o triumfe Philadelphie po 38 sekundách predĺženia český útočník Jakub Voráček.,aktualizované

Ovečkin vynechá Zápas hviezd pre zranenie v dolnej časti tela

Tridsaťročného kapitána Washingtonu Capitals trápilo zranenie už od polovice novembra.

NHL: Chára skóroval, jeho gól Bostonu už nepomohol

Nedarilo sa ani Chicagu.,aktualizované

Horcoff z Anaheimu dostal za doping dištanc na 20 zápasov

Skúsený 37-ročný útočník prevzal plnú zodpovednosť za pozitívny dopingový nález a ospravedlnil sa svojmu tímu i fanúšikom.

Barkov sa upísal Floride na ďalších šesť rokov

Jeho nováčikovský kontrakt vyprší 1. júla.

NHL: Boston zdolal Philadelphiu 3:2, Chára dvakrát asistoval

Bez kanadských bodov, no s víťazstvom skončili Tomášovia Tatar a Jurčo v nočnom stretnutí Detroitu. ,aktualizované

NHL: Hviezdami týždňa sú Varlamov, Stempniak a Elliott

Brankár Blues Elliott nastúpil na štyri stretnutia, v ktorých vychytal dve víťazstvá a jednu prehru po predĺžení s priemerom 1,48 gólu na zápas.

NHL: Gáborík piatym najproduktívnejším Slovákom v histórii

Gáborík má na konte 769 bodov za 383 gólov a 386 asistencií, teda o jeden viac, ako nazbieral počas svojej profiligovej kariéry jeho bývalý spoluhráč z reprezentácie, Minnesoty či Trenčína Demitra.

Gáborík v predĺžení rozhodol o triumfe Los Angeles, Hossa asistoval

Celkovo to bol Gáboríkov deviaty gól v sezóne.,aktualizované

Z výhry sa tešil obranca Zdeno Chára, ktorého Boston zdolal Columbus 3:2 po samostatných nájazdoch. ,aktualizované

Pittsburgh otočil zápas proti Vancouveru. Malkin sa blysol hetrikom

Tučniaci vyhrali na domácom ľade 5:4.,aktualizované

Halák vychytal výhru v Ottawe, Chicago prehralo na nulu s Floridou

Slovenský gólman zlikvidoval 28 z 30 streleckých pokusov súpera. ,aktualizované

Piatkový zápas NHL Washingtonu s Anaheimom odložili pre snehovú búrku

V hlavnom meste USA očakávajú až do soboty popoludnia výdatné snehové zrážky a silný vietor.

Bodové štatistiky si nevylepšili ani obrancovia Zdeno Chára s Andrejom Sekerom. ,aktualizované

Tomáš Tatar by sa po chorobe mal vrátiť už proti Buffalu

Slovenský krídelník vynechal v noci na štvrtok prvý zápas prebiehajúcej sezóny, keď pre chorobu nenastúpil proti St. Louis Blues.