NHL

Chicago vyhralo v Tampe, od Stanleyho pohára ho delí jediné víťazstvo

Domácim nepomohol ani návrat brankárskej jednotky Bena Bishopa po zranení.,aktualizované

NHL: Chára chce dodržať zmluvu a hrať ešte tri sezóny

Akutálna zmluva s tímom z Massachusetts vysokému obrancovi vyprší po skončení ročníka 2017/2018.

Brankár Bishop netrénoval, jeho štart v 5. zápase finále je otázny

Prvý gólman Tampy sa zranil v 2. zápase série a záver duelu vtedy dochytal 20-ročný Rus Andrej Vasilevskij.

Finálová bitka o Stanleyho pohár pokračuje v noci na nedeľu piatym duelom, ktorý sa hrá na Floride.,aktualizované

Hossa bodoval v treťom zápase za sebou, dobieha Lemieuxa

V počte gólových nahrávok sa vyrovnal bývalému kanadskému obrancovi Chrisovi Prongerovi.

Hossa môže byť ďalším Jágrom či Selännem, tvrdí tréner Chicaga

Hossa sa zásluhou dvoch asistencií opäť posunul v historickom rebríčku.

Nový tréner Tatara a Jurča: Detroit povedie Blashill

V končiacej sa sezóne Detroit postúpil do play off, už v 1. kole ho však vyradil finalista z Tampy Bay.

Maple Leafs pripravení na výmeny, v hre sú hviezdy Kessel i Phaneuf

Kessel má v zmluve čiastočnú klauzulu o nevymeniteľnosti, môže určiť zoznam ôsmich tímov, kam ho môže Toronto poslať.

Dvojbodový Hossa nezabránil výhre Tampy na ľade Hawks

Slovenský útočník sa podieľal v noci na utorok na oboch góloch svojho tímu.,aktualizované

Hossa predbehol tri legendy, v počte asistencií je na 27. mieste

Hossa nazbieral vo finálovej sérii tri asistencie, ale na gól zatiaľ čaká.

Novým spoluhráčom Haláka s Višňovským v NY Islanders bude Rus Petrov

Petrov sa v doterajšej kariére dvakrát tešil zo zisku Gagarinovho pohára, a to s Kazaňou v sezónach 2008/2009 a 2009/2010.

NHL: Hossa rozladil pred gólom Bishopa, tomu protesty nepomohli

Slovenský útočník pri clonení jemne postrčil hokejkou ľavý betón brankára Bena Bishopa a puk skončil v bránke.

Tampa Bay vyrovnala stav série, v druhom finále zdolala Chicago

Víťazný zásah domácich zaznamenal v 49. minúte obranca Jason Garrison, ktorý sa presadil v presilovke.,aktualizované

NHL čaká revolúcia, v zámorí plánujú zmeny v pravidlách

Cieľom je viac gólov v predĺženiach a menší počet samostatných nájazdov.

Tréner Julien naďalej povedie Boston Bruins

Julien pôsobí v Bostone od júna 2007, v roku 2011 vyhral s tímom Stanleyho pohár.

Majitelia Pittsburghu zvažujú predaj organizácie Penguins

Časopis Forbes odhadol hodnotu organizácie na 565 miliónov dolárov.

Prestížna americká televízia odvysielala Hossov rozhovor v slovenčine

Vďačiť za to môžu reportérke stanice NBC Chicago Peggy Kusinskej.

Stanley Cup: Hossovci v závere parádne otočili prvé finále v Tampe

Chicagu sa podaril obrat v poslednej tretine zásluhou tretieho útoku.,aktualizované

Sekera chce v LA zostať, Kings zatiaľ nezareagovali na jeho návrh

Sekera prišiel do tímu vlaňajšieho šampióna tesne pred jarnou uzávierkou výmien z Caroliny.

New Jersey majú najmladšieho trénera, obetovali za neho voľbu v drafte

Devils tento rok po štvrtý raz z uplynulých piatich sezón nepostúpili do play off.

Tampa zabojuje o Stanley Cup proti Hossovmu Chicagu po 10 rokoch

Finálová séria odštartuje v noci zo stredy na štvrtok (2.00 SELČ) na ľade Tampy Bay.

New Jersey neponúkne kontrakt Brodeurovmu synovi, pôjde na draft

Syn legendárneho gólmana Martina Brodeura strávil uplynulú sezónu v juniorských tímoch Gatineau Olympiques a Voltigeurs, kde odchytal 32 zápasov.

Hossa odohral 13:01 min a bol so šiestimi strelami najaktívnejším korčuliarom stretnutia.,aktualizované

Švédsky útočník Blidh podpísal nováčikovský kontrakt s Bostonom

V uplynulej sezóne obliekal talentovaný krídelník dres Frölondy vo švédskej najvyššej súťaži.

Newyorský klub prehral vôbec prvýkrát v histórii rozhodujúci siedmy zápas pred vlastným publikom.,aktualizované

Buffalo má nového trénera, držiteľa Stanley Cupu

Sabres boli v sezóne 2014/2015 najhorším tímom po základnej časti.,aktualizované

V noci na štvrtok v šiestom zápase finále Západnej konferencie NHL zdolali na domácom ľade Anaheim hladko 5:2.,aktualizované

San Jose má nového trénera, Sharks povedie DeBoer

V uplynulých štyroch sezónach viedol DeBoer New Jersey, ale tú minulú nedokončil, pretože sa s ním vedenie klubu po 36 zápasoch rozlúčilo.

Siedmy duel sa bude hrať v noci na sobotu v ich domácej Madison Square Garden.,aktualizované

V drese Blackhawks odohral slovenský krídelník Marián Hossa 14:44 minúty a pripísal si bod za asistenciu.,aktualizované

Ľubomír Višňovský priznal kontakt s Klagenfurtom, prioritou stále NHL

Tridsaťosemročný veterán zámorskej NHL odohral uplynulú sezónu v drese New Yorku Islanders, no po nej mu vyprší kontrakt a stane sa neobmedzeným voľným hráčom. ,aktualizované

Šiesty duel série je na programe v noci na stredu.,aktualizované

Hawks s prispením Hossu vyhrali 9-gólovú drámu, vyrovnali sériu na 2:2

Hráči Anaheimu strelili v tretej tretine tri góly za 37 sekúnd, ale Chicago napokon skóre otočilo.,aktualizované

Rangers vyhrali v Tampe 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2

Piaty duel série je na programe v noci na pondelok v newyorskej Madison Square Garden.,aktualizované

Detroit podpísal zmluvu s americkým bronzovým medailistom Larkinom

Red Wings draftovali 18-ročného centra v roku 2014 v 1. kole z 15. miesta.

Parádne VIDEO: To musíte vidieť. Perry sa blysol neuveriteľným kúskom

Situáciu priniesol tretí zápas série play-off Chicago - Anaheim.

Fínsky útočník Kemppainen sa upísal Bostonu

Dvadsaťsedemročný Kemppainen zažiaril v závere uplynulej sezóny fínskej Liigy, keď vo vyraďovačke pomohol Kärpätu Oulu k obhajobe titulu.

Šéf NHL Bettman očakáva zvýšenie platového stropu

V tejto sezóne bol platový strop pre kluby hokejovej profiligy 69 miliónov USD.

Chicago utrpelo prvú domácu prehru, Anaheim nakoplo vylúčenie Hossu

Ducks sa ujali v sérii vedenia 2:1 na zápasy.,aktualizované

Babcocka by mal nahradiť Blashill, trénoval aj Tatara s Jurčom

Hneď vo svojej prvej sezóne v Grand Rapids (2012/2013) priviedol tím k zisku Calderovho pohára a v minulej ho vyhlásili za najlepšieho trénera AHL.