NHL

NHL:Chára neozdobil rekord ziskom pohára, verí v svetlú budúcnosť tímu

Prehra 1:4 so St. Louis bola pre Cháru jedna z najzdrvujúcejších v kariére.

NHL: Bruins nakopla aj chyba denníka, Carlo: Zapálilo to v nás oheň

St. Louis Post-Dispatch predčasne korunoval Blues za víťazov Stanleyho pohára. Denník si pripravil materiály pre prípad, že by bluesmani titul vyhrali.

NHL: Bývalý hráč Slovana Ebert podpísal kontrakt s Ottawou Senators

Bývalý hráč Slovana Bratislava bude mať garantovaný ročný príjem 350-tisíc dolárov.

NHL: New Jersey podpísalo zmluvu so Švédom Boquistom

Dvadsaťročný krídelník odohral uplynulé dve sezóny vo švédskej lige v tíme Brynäs IF.

NHL: Chára spečatil triumf Bostonu

Rozhodujúci siedmy duel sa uskutoční v noci na štvrtok v Bostone.,aktualizované

NHL: Chára sa zapísal do histórie, prekonal Bourquea

Kapitán Bostonu svojím zásahom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo 5:1, ktorým si Bruins vynútili rozhodujúci siedmy zápas na domácom ľade (vo štvrtok o 2.00 SELČ).

St. Louis v šiestom zápase finále bez suspendovaného Barbaševa

Dvadsaťtriročný Rus zasiahol súpera v prvej tretine piateho zápasu finálovej série play off.

Domácich potiahol k výhre útočník Ryan O'Reilly, ktorý strelil na začiatku druhej tretiny prvý gól bluesmanov a asistoval aj pri víťaznom zásahu Davida Perrona z 51. minúty. ,aktualizované

Chára trénoval so zlomenou čeľusťou, tréner nevylúčil jeho štart

Vo štvrtok Chára vykorčuľoval na ľad, no ako informoval denník Boston Globe, o jeho štarte rozhodnú lekári. ,aktualizované

NHL: Karlsson sa podrobil operácii, no mal by stihnúť začiatok sezóny

Švédsky hokejový obranca sa 1. júla stane neobmedzeným voľným hráčom.

Brankár A. Niemi zamieril z NHL do Jokeritu Helsinki

V roku 2010 získal s Blackhawks Stanleyho pohár.

NHL: Columbus podpísal kontrakt s majstrom sveta Vehviläinenom

Dvadsaťdvaročného Fína draftovali "modrokabátnici" v šiestom kole draftu 2018 z celkového 173. miesta.

NHL: Chára má zlomenú čeľusť, možno ho nahradí Kampfer

Tréner medveďov Bruce Cassidy si necháva možnosti otvorené, ak by mu 42-ročný obranca definitívne vypadol, mohol by ho nahradiť spoluhráč Steven Kampfer.

NHL: Chára podstúpi vyšetrenie, ktoré rozhodne o jeho štarte

Kapitán medveďov nedohral štvrté stretnutie po tom, ako ho v druhej tretine trafil do tváre puk po tečovanej strele Braydena Schenna a spôsobil mu krvavú ranu na ústach.

NHL: Winnipeg vymenil Hayesa do Philadelphie

Dvadsaťsedemročný útočník prišiel do Winnipegu tesne pred uzávierkou transakcií z NY Rangers za krídelníka Brendana Lemieuxa a voľbu v 1. kole draftu 2019.

Hráči St. Louis prvýkrát v klubovej histórii vyhrali domáci zápas vo finálovej sérii o Stanleyho pohár, podarilo sa im to až na ôsmy pokus. ,aktualizované

NHL: Boston deklasoval v 3. finále domáce St. Louis

Boston rozhodol už v prvej tretine. Pod jeho triumf sa podpísali siedmi strelci.

NHL: Ruský obranca Zajcev požiadal Toronto o výmenu

Generálny manažér kanadského klubu NHL Kyle Dubas povedal, že sa jeho žiadosti pokúsi vyhovieť.

NHL: Sundqvist bude chýbať St. Louis v treťom finále proti Bostonu

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť mu vystavilo jednozápasovú stopku za úder do hlavy obrancu Bruins Matta Grzelcyka.

Slovenský obranca domácich Zdeno Chára síce nedohral prvý duel, keď utrpel tržnú ranu na predlaktí po nastrelení pukom, no v druhom nastúpil od začiatku. ,aktualizované