Práve teraz

Hokejisti Montrealu prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom
ľade s Philadelphiou 2:5, Canadiens k úspechu nestačila asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara. Bola pre neho už 21. v sezóne. Flyers vyhrali tretíkrát za sebou.

Severné pobrežie Čile zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,7.
Zatiaľ nie sú hlásené žiadne škody na majetku, avšak čilské úrady nariadili preventívnu evakuáciu pobrežia neďaleko mesta Coquimbo, informuje agentúra AP.

Bývalý britský predseda vlády John Major vyzval v sobotu súčasnú
premiérku Theresu Mayovú, aby ustúpila zo svojich červených línií ohľadne Brexitu alebo umožnila parlamentu nájsť riešenie a vyhla sa tak bolestivému odchodu Británie z EÚ bez dohody.

Konžský ústavný súd vyhlásil v nedeľu opozičného lídra
Félixa Tshisekediho za víťaza prezidentských volieb a zamietol sťažnosť od protikandidáta Martina Fayulu, podľa ktorého bol priebeh volieb zmanipulovaný.

Najmenej 52 militantov zahynulo v Somálsku pri americkom
leteckom útoku proti islamistickým milíciám aš-Šabáb.

Úvod

Američanka utrpela šok, keď sa prebudila vo svojom dome a našla
na sebe ležať cudzieho nahého muža. Muža nakoniec zatkla polícia.

Americký prezident Donald Trump prišiel s ponukou poskytnúť
jednému miliónu imigrantov trojročnú ochranu pred deportáciou, pokiaľ by Kongres schválil financovanie výstavby jeho pohraničného múru s Mexikom.

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v prvom sobotňajšom
zápase 20. kola La Ligy doma nad FC Sevilla 2:0 vďaka gólom Casemira a Luku Modriča.

Pápež František ukončil činnosť komisie, ktorá sa zúčastňovala
na dialógu s tradicionalistickým katolíckym bratstvom založeným francúzskym arcibiskupom Marcelom Lefebvrom, keďže sa vzťahy Vatikánu s touto frakciou stabilizovali.

Futbalisti AS Rím zvíťazili v prvom sobotňajšom zápase 20. kola
talianskej Serie A doma nad FC Turín 3:2. Domáci po prvom polčase viedli 2:0, no v druhom dovolili hosťom vyrovnať. Víťazný gól AS však strelil v 73. minúte útočník Stephan El Shaarawy.

Víťazstvom tímu Majstrov ligy sa skončil hviezdny víkend druhej
najvyššej hokejovej súťaže. Na miniturnaji, ktorého zápasy trvali 15 minút, proti sebe nastúpili Nádeje ligy do 23 rokov, Hviezdy ligy a Majster ligy, ktorým boli hráči domácej Dukly Michalovce.

Tohtoročný galavečer udeľovania amerických filmových cien Oscar sa
pravdepodobne po prvý raz za uplynulých 30 rokov uskutoční bez konferenciera po tom, ako sa komik Kevin Hart vzdal tejto úlohy a organizátori stále nie sú schopní nájsť zaňho vhodnú náhradu.

Tisíce demonštrantov s podporou sprievodu poľnohospodárskych traktorov
vyšli v sobotu do ulíc nemeckej metropoly Berlín na protest za ochranu životného prostredia a proti priemyselnej lobby v poľnohospodárstve.

Taliansky lyžiar Emanuele Buzzi utrpel zlomeninu holennej kosti po
páde v sobotňajšom prestížnom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene. Zranenie utrpel po páde za cieľovou čiarou a museli ho transportovať do nemocnice.

Inflácia meraná indexom spotrebiteľských cien by v tomto roku mala
zostať pod úrovňou vlaňajška, keď dosiahla 2,5 % nárast. Hoci lepšia kúpyschopnosť obyvateľstva bude aj naďalej vytvárať tlak na ceny, ich rast bude o niečo miernejší ako vlani.

Hokejisti KalPa Kuopio prehrali v sobotňajšom zápase fínskej ligy na
domácom ľade s Hämeenlinnou 5:6 po predĺžení. V drese domácich odchytal duel slovenský brankár Denis Godla, v drese hostí sa tešil z výhry útočník Filip Krivošík.

Nemeckí skokani na lyžiach v zložení Karl Geiger, Markus Eisenbichler,
David Siegel a Stephan Leyhe vyhrali súťaž družstiev na podujatí Svetového pohára v poľskom Zakopanom.