Prešovský kraj

Rómovia v trebišovskej osade si pri volebnej schránke aj zatancovali

V trebišovskej osade sú dva volebné okrsky, oprávnených voličov je tam zhruba 1900. V prvom kole volieb prezidenta bola účasť desaťpercentná.

V Medzanoch pre incident s urnou prijali viaceré opatrenia

Pre incident počas prvého kola prezidentských volieb v Medzanoch na viac ako hodinu zatvorili okrskovú volebnú miestnosť.

V obci Príkra volia hlavu štátu v dome starostu

Počas prvého kola prezidentských volieb prišli voliť deviati z desiatich obyvateľov a dvom starosta odovzdal hlasovacie preukazy. ,aktualizované 

Priebeh volieb na Zemplíne je zatiaľ pokojný

V okresoch Humenné, Medzilaborce a Snina počítajú v sobotňajších voľbách s približne 91 500 voličmi. Svoj hlas môžu odovzdať v 164 okrskoch.

V obci Lúčka volia od siedmej, hoci oznámili skorší začiatok volieb

Skoršie otvorenie miestností podľa nej nemá vplyv na priebeh volieb. Zložitejšia situácia by nastala, ak by sa niektorá volebná miestnosť otvorila neskôr.

V obci Malej Domaši očakávajú aj voličov rekreantov

Ako pre TASR uviedla zapisovateľka miestnej okrskovej volebnej komisie Oľga Durkajová, počet zapísaných voličov v prvom kole bol v obci niečo vyše 400.

Spišský hrad opäť otvára svoje brány pre verejnosť

Slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade sa uskutoční v sobotu 4. mája. V kaplnke sv. Alžbety na Spišskom hrade sa 5. mája bude konať slávnostná svätá omša.

Taliansky podnikateľ Diego R. sa v Humennom postavil pred súd

Obžalovaný je z obzvlášť závažného zločinu sprenevery a prečinu zavinenia úpadku.

Múzeum A. Warhola predstavuje podľa M. Majerského obrovský potenciál

Čo sa týka školstva, Stredná odborná škola polytechnická Andyho Warhola v Medzilaborciach bola vybraná expertmi Svetovej banky do tzv. iniciatívy Catching-up Regions.

O prešovské komunitné centrá sa zaujímajú aj medzinárodní experti

Podľa hovorkyne Prešova Evy Peknušiakovej predstavitelia mesta prezentovali medzinárodnému tímu expertov základné ciele inteligentného rozvoja mesta Prešov takzvaného Smart City.

Svidník chce docieliť, aby mladí zostávali v meste

Miestom stretnutia pracovnej skupiny a zástupcov Centra pre výskume etnicity a kultúry bol tentoraz Detský domov vo Svidníku, ktorého chovanci sú podľa radnice neraz na okraji záujmu spoločnosti.

Fotografia odkrýva múry kláštorné i steny v detskom domove

Fotografie detí nemôžeme obísť, sú silné svojím osudom a pohľadom. Zadívajme sa im do očí, ktoré nežalujú, iba smútia za láskou od tých nepoznaných najbližších, uvádza kurátorka výstavy K. Kubíková.

Špeciálny odvod pre reťazce sa dotkne sabinovskej mliekarne MILK-AGRO

Slovenský mliekarenský zväz poslancov NR SR vyzýva, aby na nadchádzajúcej marcovej schôdzi svoje pôvodné rozhodnutie o schválení tohto odvodu prehodnotili a odvod zrušili.

Biskupi sa zaoberali ochranou života i prijímaním pre rozvedených

Biskupi vyjadrili spokojnosť nad zlepšeniami, ktoré na Katolíckej univerzite priniesli prijaté opatrenia.

Pod Tatry sa opäť vrátia medzinárodné cyklistické preteky kuriérov

Súťaž sa uskutoční v termíne od 30. apríla do 5. mája na území Poľska, Slovenska a Maďarska.

Vranov nad Topľou má nového partnera v oblasti tepelného hospodárstva

Nová spoločnosť v liste adresovanom primátorovi a poslancom uviedla, že chce seriózne podnikať na území mesta.

Uplynulo 77 rokov od prvého transportu židovských žien do Auschwitzu

Zo železničnej stanice v Poprade odišiel 25. marca 1942 po 20. hodine prvý vlak plný stoviek žien a dievčat z regiónu do koncentračného tábora v Poľsku

ZMOS: Samosprávam bude po legislatívnych zmenách chýbať 80 mil. eur

Výkonný podpredseda ZMOS Jozef Turčány dodal, že ZMOS považuje za neprípustné, aby štát v lepších časoch bral peniaze mestám a obciam na financovanie svojich opatrení.,aktualizované 

Ochranári vybudovali v Prešovskom kraji migračné zábrany pre žaby

Na ochranu obojživelníkov v trasách ich ťahu inštalujú každú jar pol metra vysoké plastové fólie, ktoré žaby zastavia. Obojživelníky sa následne vyzbierajú a prenesú na druhú stranu cesty.

Dobrovoľníci vyčistili v Podolínci zarastený židovský cintorín

Spoluorganizátor dobrovoľníckej akcie, skaut Marek Leskovjanský informoval, že cintorín bol zarastený krovím, roky neudržiavaný a zanedbaný.