< sekcia Regióny

Prievidzská spoločnosť chce v priemyselnom parku rozšíriť cestu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Komunikácia má slúžiť na ďalšiu obslužnosť pre areál, ktorý Brose buduje v priemyselnom parku.

Prievidza 18. februára (TASR)- Prievidzský dodávateľ pre automobilový priemysel Brose plánuje v tamojšom priemyselnom parku rozšíriť cestnú komunikáciu. Projektový zámer spoločnosti vzali na vedomie na svojom rokovaní v pondelok tamojší mestskí poslanci.

"Spoločnosť Brose Prievidza požiadala mesto o vyslovenie predbežného súhlasu s ďalším ich investičným zámerom, ktorý plánujú v priemyselnom parku, a to je rozšírenie vnútroareálovej komunikácie. Komunikácia má slúžiť na ďalšiu obslužnosť pre areál, ktorý Brose buduje v priemyselnom parku," uviedla právnička z mestského úradu v Prievidzi Veronika Ľahká.

Mestskí poslanci zároveň schválili i podmienky v súvislosti s investičným zámerom firmy. "Predovšetkým je to to, aby na časti komunikácie, ktorú majú záujem odkúpiť, bola ďalej zabezpečená obslužnosť pre ostatných investorov v priemyselnom parku, či už je to spoločnosť Rübig alebo CNC Trend. A takisto aj to, aby tento priestor zostal ďalej obslužný aj pre správcov inžinierskych sietí, ktorí tam majú položené inžinierske siete," dodala Ľahká.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.