< sekcia Regióny

Pri Poprade narazilo auto do dvanástich detí, dve sú vážne zranené

Z doposiaľ nezistených príčin narazilo osobné auto do väčšieho počtu detí vo veku od päť do 12 rokov, pričom si udalosť vyžiadala predbežne 10 zranených. Foto: Facebook - Polícia Slovenskej republiky

Na mieste zasahuje aj Vrtuľníková záchranná a zdravotná služba.

Spišské Bystré 22. februára (TASR) - Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej nehode pri obci Spišské Bystré v okrese Poprad. Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru informovala, že z doposiaľ nezistených príčin narazilo osobné auto do väčšieho počtu detí vo veku od päť do 12 rokov, pričom si udalosť vyžiadala predbežne 10 zranených. Podľa polície sa pri nehode zranilo až 12 detí. Vodič do nich narazil, lebo jeho auto údajne dostalo šmyk.

Na mieste zasahuje aj Vrtuľníková záchranná a zdravotná služba (VZZS).

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik pre TASR potvrdil, že podľa predbežných informácií si nehoda vyžiadala až 12 zranených detí, z toho dve sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia. "Vodič z Kežmarku bol viac-menej bez nejakých vážnych zranení, alkohol u neho zistený nebol. Pri jazde dostal šmyk, prevrátil sa na strechu a vrazil do detí, ktoré šli okolo. Ide o rómske deti, ktoré sa tam pohybovali," priblížil Džobanik s tým, že prípadom sa bude ďalej zaoberať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Poprade.V blízkosti cesty z Popradu smerom na Spišské Bystré sa nachádza rómska osada a pohyb jej obyvateľov popri vozovke je tam bežný.

Hovorkyňa VZZS Air Transport Europe Zuzana Hopjaková pre TASR potvrdila, že približne 11-ročné dievča previezli letecky s ťažkým poranením hlavy, v kritickom stave a na umelej pľúcnej ventilácii, do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. "U nás bolo ošetrených šesť detí, dve ostali hospitalizované, jedno má ťažšie a jedno ľahšie zranenia. Ostatní pacienti smerovali na vyššie špecializované pracoviská," doplnila hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.Hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová doplnila, že na mieste zasahovali okrem leteckých záchranárov aj štyri posádky ZZS. Po nehode ošetrili 12 zranených detí a previezli ich do nemocníc v Levoči, v Spišskej Novej Vsi, do Popradu a do Košíc. "Vzhľadom k tomu, že ide o deti, viac informácií k ich zdravotnému stavu neposkytneme," uviedla.

Do nemocnice v Levoči previezli po nehode pri Spišskom Bystrom tri deti


Po štvrtkovej vážnej nehode pri obci Spišské Bystré v okrese Poprad previezli do Levočskej nemocnice tri zranené deti. Jedno ťažko zranené museli previezť do špecializovaného pracoviska v Martine.

"Dvaja malí pacienti s ľahšími povrchovými zraneniami ostávajú hospitalizovaní u nás v nemocnici," informovala Alžbeta Sivá z Levočskej nemocnice.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.