Slovensko

Užšie vedenie Smeru vybralo kandidáta na ministra vnútra

V utorok ho predloží predsedníctvu strany, ktoré musí nomináciu schváliť. Tiež ho oznámi prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi a koaličným partnerom.

,aktualizované 

Rokuje vedenie Smeru. Glváč by podporil D. Sakovú za ministerku vnútra

Podpredseda strany Peter Žiga hovorí o viacerých menách, spomenul aj exministra spravodlivosti Tomáš Boreca.

Smer nebude na sneme hovoriť o výmene predsedu R. Fica, tvrdí Kaliňák

Snem bude mať strana vo štvrtok v účelovom zariadení Národnej rady (NR) SR v Častej - Papierničke. Program z pozvánky nie je známy.

BBC: Európska spoločnosť sa považuje za inú, než bola pred desaťročím

Podiel osôb vnímajúcich svoje krajiny ako rozdelenejšie je podľa týchto údajov celosvetovo najvyšší práve v Európe.

Verešová: Denne zomrie 8 kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov

R. FICO: Občianski aktivisti nemôžu vybrať ministra vnútra

Predseda Smeru-SD a expremiér SR to odkázal iniciatíve Za slušné Slovensko vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Facebook.

Stavebník: Materiál na D4 a R7 disponuje platnými certifikátmi kvality

Materiál, ktorý sa dováža na výstavbu bratislavského obchvatu je podľa konzorcia zazmluvnený od viacerých subdodávateľov.

Rezort spravodlivosti ukončil prenájom štvorizbového bytu pre ministra

Dohoda o ukončení nájmu so Správou služieb diplomatickému zboru zverejnená v centrálnom registri zmlúv nadobudla účinnosť v piatok (20.4.).

Danko: Prvým svetovým politikom v pléne NR SR by mohol byť A. Tajani

Predseda parlamentu Tajaniho na Slovensko osobne pozval v rámci konferencie predsedov parlamentov členských krajín EÚ, ktorá sa uskutočňuje v estónskej metropole Tallinn.

Iniciatíva Chceme veriť bude pripomienkovať zmeny v Policajnom zbore

Iniciatíva pritom víta legislatívny návrh, ktorý predložilo MV do pripomienkovania a ktorý zavádza výberové konanie na post policajného prezidenta.

A. Danko: Prioritou je ochrana vonkajších hraníc a slobodný pohyb v EÚ

Európsku úniu Danko považuje za výnimočný projekt, ktorého podstatou je služba obyvateľom, nie služba európskym inštitúciám.

Ministerstvo zdravotníctva už spustilo proces oddlžovania nemocníc

Do oddlžovania mali možnosť zapojiť sa všetky slovenské nemocnice (štátne aj neštátne), použije sa na ne najviac 585 miliónov eur zo štátnych aktív.

Pri budovaní D4 a R7 sa podľa aktivistu používa aj stavebný odpad

O tom, či je alebo nie je pôda kontaminovaná, rozhoduje podľa developera už počas realizácie projektu odborný geologický dohľad.

,aktualizované 

Ministerstvo zdravotníctva SR mení rezidentský program

Lekárske odborové združenie tvrdí, že s Ministerstvom zdravotníctva SR síce diskutovali, no rezort zmenil dohodnuté veci.

Kiska: Slovensko sa má od Slovinska čo učiť v oblasti cestovného ruchu

Vzťahy medzi obidvoma krajinami označil Andrej Kiska za absolútne bezproblémové a priateľské. Oba štáty sú v EÚ, v NATO a majú rovnakú menu euro.

Štátny tajomník Špánik varoval pred epidémiou obezity a nadváhy v EÚ

Eurokomisár pre zdravie a bezpečnosť potravín Vytenis Andriukaitis na tomto rokovaní predstavil návrh samoregulácie alkoholového priemyslu.

Premiér: Organizátorom protestov som ponúkol primeraný termín

Premiér na Úrade vlády vyhlásil, že na minulotýždňovú požiadavku organizátorov protestov reagoval adekvátne a do 24 hodín od ich požiadavky im ponúkol termín na stretnutie.

Počas prvého májového víkendu bude diaľnica D1 pri Blatnom uzavretá

Dôvodom je osádzanie portálov trvalého dopravného značenia pre križovatku Blatné. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Premiér chce na ministerstve vnútra človeka, ktorý sa orientuje ihneď

Keď predsedníctvo Smeru-SD o nominácii na post ministra vnútra rozhodne, Pellegrini požiada prezidenta SR Andreja Kisku o termín, kedy mu môže nového ministra alebo ministerku prísť predstaviť.