< sekcia Slovensko

M. Šimkovičová kandiduje do EP za Starostov a nezávislých kandidátov

Na archívnej snímke Martina Šimkovičová. Foto: TASR - Michal Svítok

V Európskom parlamente sa chce venovať rodinnej politike, sociálnym veciam, vzdelávaniu a kultúre.

Bratislava 4. marca (TASR) - Nezaradená poslankyňa Národnej rady SR Martina Šimkovičová kandiduje do Európskeho parlamentu. Je líderkou kandidačnej listiny mimoparlamentnej strany Starostovia a nezávislí kandidáti. V Európskom parlamente sa chce venovať rodinnej politike, sociálnym veciam, vzdelávaniu a kultúre. Informovala o tom vo svojom stanovisku.

Poslankyňa je presvedčená, že v Európskom parlamente musia byť hlasy jednotlivých štátov Európskej únie rešpektované viac, ako je tomu dnes. Odmieta diktát Bruselu. "Záležitosti, ktoré sú v kompetencii jednotlivých štátov EÚ, napr. bezpečnosť, rozhodovanie o prijímaní migrantov, ochrana hraníc, musia ostať aj naďalej v takejto kompetencii," uviedla s tým, že v europarlamente chce presadzovať konzervatívne hodnoty založené na kresťanstve a našich tradíciách.

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.