Daňo dvakrát asistoval, Jurčo debutoval za Charlotte

Tomáš Jurčo, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Víťazný debut v drese Charlotte absolvoval slovenský krídelník Tomáš Jurčo.

New York 2. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo pomohol v noci na sobotu v zámorskej AHL dvomi asistenciami k výhre Manitoby na ľade Belleville 3:2 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný útočník prihral aj na víťazný gól Setha Griffitha v druhej minúty predĺženia, v zápase si pripísal i dva plusové body a tri strelecké pokusy.

Víťazný debut v drese Charlotte absolvoval slovenský krídelník Tomáš Jurčo, Checkers si doma poradili s Binghamtonom 4:2. Jurčo nebodoval, rovnako ako Marián Studenič v drese hostí. Dvadsaťšesťročný Jurčo prišiel do tímu Charlotte Checkers, ktorý je farmou klubu NHL Carolina Hurricanes, tesne pred uzávierkou výmien z organizácie Floridy. Sezónu odštartoval po operácii platničky až v januári v drese rezervného tímu "panterov" Springfield Thunderbirds.