KHL: Slovan prehral druhý zápas po sebe

Na archívnej snímke v strede tréner Slovana Vladimír Országh. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Úvod zápasu mal rýchly spád, Slovan vyhrával už v tretej minúte, no od ôsmej musel sťahovať jednogólové manko.

Moskva 22. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase na ľade HK Soči 2:4. Pre zverencov trénera Vladimíra Országha to bola druhá prehra v rade a v tabuľke Západnej konferencie im patrí deviata priečka.

"Belasí" najbližšie odohrajú dva zápasy vo Viedni, v rámci série KHL World Games si zmerajú sily s CSKA Moskva (piatok 26. októbra o 18.30 h) a SKA Petrohrad (nedeľa 28. októbra o 18.00 h).

HK Soči - Slovan Bratislava 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 7. O'Dell (Archipov), 8. Mosaljov (Alexandrov, Kapustin), 42. O'Dell (Jokipakka, Rosen), 60. Bočarov (Polunin) - 3. Rau (Švarný, Chipchura), 60. Lunter (Řepík).
Rozhodovali: Vasiljev, Olenin - Bersenjov, Judin, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3019 divákov.

HK Soči: Barulin – Ščitov, Rykov, Alexandrov, Jokipakka, Musin, Auvitu, Pogorišnyj – Archipov, Rosen, O'Dell – Polunin, Collins, Bočarov – Mosaljov, Chlopotov, Kapustin – Altybarmakjan, Točickij, Rachimullin – Starkov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Virta – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau

Úvod zápasu mal rýchly spád, Slovan vyhrával už v tretej minúte, no od ôsmej musel sťahovať jednogólové manko. Švarný nahodil z ľavej strany puk pred bránku, kde tienili dvaja Slovanisti a Rau šikovným tečom otvoril skóre. Následne však prebrali aktivitu domáci hráči, ktorým sa podarilo vyrovnať v siedmej minúte a o 59 sekúnd aj otočiť. Najprv sa z pravého kruhu presadil O'Dell a následne z uhla po Štěpánkovej chybe Mosaljov - 2:1. Čochvíľa mohlo byť 3:1, ale Bočarovovi nevyšiel pokus spoza bránky. Postupne však tempo hry upadlo a množili sa nepresnosti. Pri hre 4 na 4 mal v 16. minúte ďalšiu veľkú šancu O'Dell, Štěpánek si potom poradil aj s Rachimullinom. Na druhej strane zachránil Barulin pri strele Meszároša.

Aj v druhej časti boli aktívnejší domáci hráči, ktorí dobre forčekovali a odoberali súperom puky. Ich tlak vyústil v 27. minúte do prvej presilovky a takmer skórovali. Soči malo niekoľko veľkých možností a po strele Rosena zazvonila bránková konštrukcia. V 31. minúte dokonca rozhodca najprv uznal gól, no po protestoch sa vrátil k videozáznamu a nakoniec rozpažil. Archipov tečoval puk nad úrovňou hornej žŕdky. Zdalo sa, že neuznaný gól trochu nakopol Slovan, no jeho tlak trval len chvíľu a v 35. minúte mohol opäť ďakovať bránkovej konštrukcii. Tentokrát ju trafil O'Dell. "Belasých" nenakopla ani prvá presilovka, keď nedokázali ohroziť Barulina.

Tretiu tretinu navyše odštartovali v oslabení pri vylúčení Kloka a v 42. minúte inkasovali tretí gól. Po peknej presilovkovej kombinácii prvej 'lajny' sa presadil opäť aktívny O'Dell - 3:1. Slovan sa dostával do gólových šancí len sporadicky. V 47. minúte sa dostali jeho hráči do prečíslenia 2 na 1, ale Lamperovu strelu zblokoval obranca mimo tri žŕdky. Naopak, pred Štěpánkom stále horelo a len vďaka nemu skóre nenarastalo. Hosťom svitla šanca päť minút pred koncom, keď išiel na trestnú Collins. Dobrá strela Řepíka však bola na dvojminútovú presilovku veľmi málo. Potom prišla ešte jedna početná výhoda, už bez Štěpánka v bránke a Lunter dokázal streliť kontaktný gól. Následne však hostia stratili puk a do prázdnej bránky upravil na konečných 4:2 pre domácich Bočarov.