NHL: Chicago prehralo s Tampou Bay, Buffalo otočilo duel v Anaheime

Hokejista Tampy Bay Lightning Brayden Point (vľavo). Foto: TASR/AP

Gólom a dvomi asistenciami sa na triumfe Tampy podieľal Brayden Point.

New York 22. októbra (TASR) - Hokejisti Chicaga prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL s Tampou Bay 3:6. Hostia vyslali v druhej tretine na bránku Blackhawks 33 striel, čo je rekord profiligy. Gólom a dvomi asistenciami sa na triumfe Lightning podieľal Brayden Point. Buffalo zakončilo päťzápasovú šnúru na klziskách tímov Pacifickej divízie víťazstvom 4:2 v Anaheime. Kyle Okposo zaznamenal v drese Sabres gól a asistenciu.

"Šable" pritom prehrávali 0:2, ale podarilo sa im otočiť nepriaznivý stav. Dvakrát sa presadili v početnej výhode. "Veľmi sa mi páčila naša odpoveď za stavu 0:2. Zahrali mám dobre presilovkové tímy. Myslím, že to bol zatiaľ náš najlepší výkon na ľade súperov," uviedol pre nhl.com tréner Phil Housley. Zápas v Anaheime mal slávnostný úvod, pred zápasom vyvesili pod strop dres bývalého útočníka "káčerov" Paula Kariyu. "Som veľmi hrdý na svoju kariéru a na to, čo som dosiahol," zdôraznil Kanaďan.

Brankár Calgary David Rittich mal 44 úspešných zákrokov, čím si utvoril kuriérny rekord. "Bez neho by mal dnešný príbeh úplne iný koniec. Zaslúži si veľké uznanie," uviedol jeho tréner Bill Peters. Obrana Calgary T.J. Brodie odohral 499. zápas v NHL, vo všetkých nastúpil v drese "plameňov."

Rekord Dallasu v počte striel v druhej tretine prekonala Tampa v druhej tretine. "Hviezdy" ho pritom vytvorili len nedávno, 13. októbra. Na bránku vtedy vyslali 30 pokusov. "Nepáčil sa nám spôsob, ako sme hrali v prvej tretine, preto som si povedali, že musíme viac strieľať," uviedol útočník "bleskov" Yanni Gourde.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:6 (1:1, 0:3, 2:2)
12. Fortin (Rutta, Keith), 56. Kämpf (Rutta, Davidson), 57. Schmaltz (Kane, Seabrook) – 4. Kučerov (Hedman), 25. Cirelli (Point, McDonagh), 33. Gourde (Palát, Point), 35. Point (Kučerov), 51. Hedman (Miller, Girardi), 58. Callahan (Miller). Brankári: Ward - Domingue, strely na bránku: 36:55, 21.012 divákov.

NEW YORK RANGERS - CALGARY FLAMES 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
47. Zibanejad (Pionk, Zuccarello) – 17. Gaudreau (Monahan), 33. Hathaway (Jankowski), 35. Gaudreau (Giordano), 59. Hathaway. Brankári: Lundqvist - Rittich, strely na bránku: 45:26, 17.404 divákov.

ANAHEIM DUCKS - BUFFALO SABRES 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
17. Steel (Montour, Lindholm), 34. Sherwood (Comtois, Montour) – 37. Okposo (Reinhart, Rodrigues), 38. Skinner (Pominville, Eichel), 44. Ristolainen (Okposo, Reinhart), 60. Berglund (Girgensons, Bogosian). Brankári: Miller - Hutton, strely na bránku: 28:45, 17.174 divákov.