Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NHL: Colorado s ďalšou prehrou, Chicago vyhralo šiestykrát za sebou

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Hokejisti Philadelphie Flyers prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, keď v noci na piatok prehrali s Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení a nájazdoch, v ktorých rozhodol Tyler Toffoli.

New York 8. februára (TASR) - V zámorskej hokejovej NHL sa v noci na piatok až osem zo štrnástich zápasov rozhodlo v predĺžení, resp. po nájazdovom rozstrele. Tímy tak vyrovnali rekord z rokov 2007 a 2015, keď sa rovnako osem zápasov v jediný deň skončilo remízou.

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili na domácom ľade nad Coloradom 4:3 po predĺžení a uštedrili Avalanche piatu prehru v sérii. Domácich podržal náhradný brankár Pheonix Copley, ktorý mal 34 úspešných zákrokov. Rozhodujúci gól strelil v predĺžení Jevgenij Kuznecov. "V prestávke pred predĺžením som ešte dotankoval trochu šťavy," povedal Kuznecov s úsmevom pre oficiálnu webovú stránku profiligy.

Hráči Philadelphie Flyers prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, keď prehrali s Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení a nájazdoch, v ktorých rozhodol Tyler Toffoli. Naopak, Chicago zvíťazilo v šiestom zápase za sebou, keď zdolalo Vancouver 4:3 po predĺžení.

Montreal s Tomášom Tatarom v zostave vyhral nad Winnipegom 5:2, slovenský útočník nebodoval. Na ľade strávil takmer 16 minút, pripísal si štyri strely a jednu "mínusku". Prehru označil tréner Winnipegu Paul Maurice za zaslúženú: "Montreal hral rýchly, moderný hokej. Vďaka nášmu brankárovi je prehra 2:5 ešte lichotivá." Brankár "tryskáčov" Connor Hellebuyck čelil 53 strelám domácich.

Ottawa zvíťazila nad Anaheimom 4:0, Christián Jaroš chýbal v zostave "senátorov". Brankár domácich Anders Nilsson mal 45 úspešných zásahov. "Cítil som sa pohodlne a pomohlo mi v niektorých situáciách aj šťastie. Ale to niekedy potrebujete," uviedol Nilsson.

Richard Pánik odohral v zápase Arizony s Columbusom 15 a pol minúty, ale jeho tím prehral 2:4. Slovenský útočník mal na konte tri mínusové body.

Výborným výkonom sa v zápase Tampa - St. Louis blysol brankár hostí Jordan Binnington. Vykryl všetkých 32 striel domácich. "Hrali sme veľmi dobre a najmä disciplinovane. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať," povedal brankár "bluesmanov".

Florida zdolala na domácom ľade Pittsburgh 3:2 po predĺžení, o jej triumfe rozhodol 46 sekúnd pred koncom extračasu Mike Matheson. V divokej prestrelke v Buffale sa z dvoch bodov tešila Carolina, ktorá zásluhou gólu Teuva Teräväinena v predĺžení zvíťazila nad "šabľami" 6:5. "Videl som pred gólom spoluhráča Justina Faulka, ale zrazu zmizol. Tak som to skúsil individuálne, mal som šťastie, že sa brankár pohol a urobil mi miesto na zakončenie," povedal strelec víťazného gólu.

"Ostrovania" z New Yorku zvíťazili v New Jersey 2:1 po nájazdovom rozstrele, ich prvý gól zaznamenal Matthew Barzal. Za uplynulých 12 zápasov získal 10 bodov. Hostia však prišli o útočníka Cala Clutterbucka, ktorý zápas nedohral pre zranenie. Vegas vyhralo v Detroite 4:3, výraznou mierou sa o to pričinil strelec dvoch gólov Jonathan Marchessault.

Predátori z Nashvillu zvíťazili v piatom zo šiestich uplynulých zápasov, na ľade Dallasu rozhodol o ich triumfe 46 sekúnd pred koncom predĺženia Ryan Johansen. Útočník Minnesoty Jason Zucker zaznamenal 200. asistenciu v profilige, jeho tím však prehral na domácom ľade s Edmontonom 1:4. Útočník "olejárov" Connor McDavid zaznamenal dve asistencie a v tabuľke produktivity sa dostal s 80 bodmi na druhé miesto. Na lídra Nikitu Kučerova z Tampy stráca bod.

NHL - sumáre:

FLORIDA PANTHERS - PITTSBURGH PENGUINS 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
6. Dadonov (Matheson, Brassard), 38. Sceviour (Barkov, Sheahan), 65. Matheson (Huberdeau, Barkov) – 34. McCann (Letang, Dumoulin), 49. Pettersson (Letang, Guentzel). Brankári: Luongo - DeSmith, strely na bránku: 42:31, 14.712 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK ISLANDERS 1:2 pp a nn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
6. Rooney (Gabriel, Bratt) – 14. Barzal (Pulock, Nelson), rozhodujúci sn Bailey. Brankári: Schneider - Greiss, strely na bránku: 31:28, 13.265 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - LOS ANGELES KINGS 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
27. Couturier (Giroux, Provorov), 60. Voráček (Giroux, Gostisbehere) – 9. Wagner (Clifford, Walker), 33. Kempe (Leipsic, Toffoli), rozhodujúci sn Toffoli. Brankári: Stolarz - Quick, strely na bránku: 32:29, 18.982 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - COLORADO AVALANCHE 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
7. Burakovsky (Oshie, Niskanen), 29. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 41. Niskanen (Vrána, Kuznecov), 65. Kuznecov (Ovečkin) – 21. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 46. Rantanen (Landeskog), 58. Wilson (Calvert). Brankári: Copley - Varlamov, strely na bránku: 42:38, 18.506 divákov.

BUFFALO SABRES - CAROLINA HURRICANES 5:6 pp (0:1, 2:1, 3:3 - 0:1)
29. Rodrigues (Sheary, Ristolainen), 36. Pominville (Bogosian), 46. Skinner (Ristolainen, Pilut), 56. Scandella (Reinhart, Mittelstadt), 60. Skinner (Reinhart, Eichel) – 5. Faulk (Aho, Williams), 22. Teräväinen (Martinook, Svečnikov), 42. McKegg (van Riemsdyk, de Haan), 52. McGinn (Martinook, Svečnikov), 55. Niederreiter (Teräväinen, Aho), 64. Teräväinen. Brankári: Ullmark - McElhinney, strely na bránku: 39:30, 17.588 divákov.

MONTREAL CANADIENS - WINNIPEG JETS 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
8. Drouin (Gallagher, Danault), 21. Drouin (Danault), 45. Weber (Drouin, Danault), 52. Danault (Gallagher, Mete), 55. Kotkaniemi (Danault, Weber) – 5. Scheifele (Connor, Chiarot), 60. Lemieux (Copp, Trouba). Brankári: Price - Hellebuyck, strely na bránku: 53:34, 21.302 divákov.

OTTAWA SENATORS - ANAHEIM DUCKS 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
8. Tkachuk (Stone, White), 39. Duchene (Tierney, Chabot), 47. Stone (Tierney, Ceci), 60. Duchene (Ceci). Brankári: Nilsson - Gibson, strely na bránku: 35:45, 12.617 divákov.

DETROIT RED WINGS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
12. Nyquist (Abdelkader, Larkin), 45. Rasmussen (Nielsen, Green), 60. Vanek (Rasmussen, Larkin) – 23. Marchessault (Karlsson, Miller), 28. Karlsson (Šťastný, Schmidt), 31. Marchessault (Smith, Engelland), 52. McNabb. Brankári: Howard - Fleury, strely na bránku: 39:32, 18.889 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - ST. LOUIS BLUES 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
65. Schenn (Parayko, Tarasenko). Brankári: Vasilevskij - Binnington, strely na bránku: 32:29, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - DALLAS STARS 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
18. Smith (Fiala, Weber), 49. Arvidsson (Forsberg, Johansen), 61. Johansen (Arvidsson, Josi) – 45. Heiskanen (Seguin, Polák), 50. Fedun (Cogliano, Dickinson). Brankári: Saros - Chudobin, strely na bránku: 24:29, 17.174 divákov.

MINNESOTA WILD - EDMONTON OILERS 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
43. Eriksson Ek (Zucker, Kunin) – 3. Nurse (McDavid, Kassian), 25. Rattie (Nugent-Hopkins), 46. Draisaitl (Chiasson, Nugent-Hopkins), 59. Kassian (McDavid). Brankári: Dubnyk - Talbot, strely na bránku: 36:23, 18.904 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - VANCOUVER CANUCKS 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
18. DeBrincat (Strome, Kane), 19. Saad (Anisimov, Seabrook), 35. DeBrincat (Strome, Murphy), 64. Toews (Strome) – 23. Biega (Boeser, Leivo), 25. Leivo (Virtanen, Tanev), 59. Pettersson (Stecher, Leivo). Brankári: Delia - Markström, strely na bránku: 35:43, 21.540 divákov.

CALGARY FLAMES - SAN JOSE SHARKS 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
5. Jankowski (Giordano, Brodie), 38. Brodie (Ryan, Neal) – 13. Kane (Thornton, Burns), 14. Burns, 15. Hertl (Šimek, Donskoi), 37. Kane (Donskoi, Hertl), 59. Hertl (Kane, Burns). Brankári: Rittich (15. Smith) - Jones, strely na bránku: 38:30, 18.748 divákov.

ARIZONA COYOTES - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
25. Oesterle (Cousins, Fischer), 27. Garland (Oesterle) – 4. Sedlák (Hännikäinen), 18. Savard (Anderson, Jenner), 31. Anderson (Jones, Wennberg), 54. Jenner. Brankári: Kuemper - Bobrovskij, strely na bránku: 31:33, 15.319 divákov.

Tomáš Tatar (MOntreal) 15:56 0 0 0 -1 4 2
Richard Pánik (Arizona) 15:25 0 0 0 -3 0 0