NHL: Toronto s Marinčinom zvíťazilo v Calgary, tešil sa aj Sekera

Na snímke hráči Edmonton Oilers Andrej Sekera (2), Ryan Nugent-Hopkins (93) a Connor McDavid (97), archívna snímka. Foto: TASR/AP

Prvým hetrikom v kariére v profilige sa prezentoval Marinčinov spoluhráč Tyler Ennis.

New York 5. marca (TASR) - Hokejisti Toronta zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Calgary 6:2, jednou asistenciou k tomu prispel slovenský obranca Martin Marinčin. Prvým hetrikom v kariére v profilige sa prezentoval hosťujúci Tyler Ennis.

Marinčin strávil na ľade viac ako 15 minút a podieľal sa na druhom Ennisovom góle. "Rodičia videli, ako som dal hetrik a to je pre mňa výnimočné. Víťazstvo je veľmi dôležité, pretože sme sa dotiahli na Boston, ktorý má výbornú formu," citoval oficiálny web ligy trojgólového strelca. Tromi bodmi sa v drese "javorových listov" prezentoval aj Mitchell Marner (1+2).

V druhom súboji dňa zvíťazil Edmonton na ľade Buffala 4:3. V drese hostí odohral takmer 16 minút Andrej Sekera a pripísal si jeden plusový bod. "Olejári" zvíťazili v treťom zápase za sebou, Sabers si pripísali v uplynulých desiatich stretnutiach už ôsmu prehru. Leon Draisaitl z Edmontonu bodoval už v jedenástom zápase v sérii (5+14), čo je jeho rekord v profilge.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - EDMONTON OILERS 3:4 (3:1, 0:3, 0:0)
3. Eichel (Ristolainen, Skinner), 14. Mittelstadt (Wilson, Pominville), 18. Eichel – 2. Draisaitl (McDavid, Nurse), 37. Kassian (McDavid, Russell), 39. Nurse (Draisaitl, Gagner), 40. Brodziak (Larsson, Lucic). Brankári: Ullmark (41. Hutton) - Koskinen, strely na bránku: 38:27, 17.775 divákov.

CALGARY FLAMES - TORONTO MAPLE LEAFS 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
36. Tkachuk (Gaudreau, Monahan), 53. Ryan (Giordano, Mangiapane) – 10. Ennis (Muzzin, Kapanen), 18. Ennis (MARINČIN, Moore), 19. Hyman (Marner), 25. Hyman (Marner, Rielly), 44. Ennis (Moore, Muzzin), 53. Marner (Tavares). Brankári: Rittich - Andersen, strely na bránku: 37:32, 19.289 divákov.

Martin Marinčin (Toronto) 15:03 0 1 1 0 1 2
Andrej Sekera (Edmonton) 15:40 0 0 0 +1 2 0