Plzeň odštartovala obhajobu titulu víťazstvom nad Duklou

Na archívnej snímke sú hráči Plzne. Foto: TASR/AP

V drese hostí odchytal 90 minút slovenský reprezetant Matúš Kozáčik, celý duel hral Patrik Hrošovský a do 57. minúty bol na ihrisku Roman Procházka.

Praha 20. júla (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v úvodnom zápase novej sezóny najvyššej českej súťaže na ihrisku Dukly Praha 3:1 a úspešne tak odštartovali cestu za obhajobou titulu. Majster takmer 70 minút na ihrisku outsidera prehrával, ale vďaka obratu v záverečnej dvadsaťminútovke získal tri body.

V drese hostí odchytal 90 minút slovenský reprezetant Matúš Kozáčik, celý duel hral Patrik Hrošovský a do 57. minúty bol na ihrisku Roman Procházka. O osude zápasu rozhodli dva góly v priebehu dvoch minút (69. a 71.), vďaka ktorým sa dostali hostia do vedenia 2:1.

ČR, liga - 1. kolo:

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:3 (1:0)

7. Doudera - 69. Hořava, 71. Podaný (vl.), 88. Krmenčík (z 11 m)

/za hostí Kozáčik a Hrošovský odohrali celý zápas, Procházka hral do 57. minúty/