Rusnáková na olympijskom festivale mládeže zlatá na 1000 metrov

Na snímke Petra Rusnáková počas šortrekových pretekov žien na 1000 metrov na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Sarajeve 15. februára 2019. Foto: TASR - SOŠV - Andrej Galica

Po triumfe na 500 m ukoristila 17-ročná členka ŠK STEZ Spišská Nová Ves kov najcennejšieho lesku aj v piatkových pretekoch na 1000 m, predtým získala striebro na 1500 m trati.

Sarajevo 15. februára (TASR) - Slovenská reprezentantka v šortreku Petra Rusnáková si zo zimného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Sarajeve privezie domov dve zlaté a jednu striebornú medailu.

Po triumfe na 500 m ukoristila 17-ročná členka ŠK STEZ Spišská Nová Ves kov najcennejšieho lesku aj v piatkových pretekoch na 1000 m, predtým získala striebro na 1500 m trati. Okrem nej sa zo slovenskej výpravy podarilo preniknúť na medailové stupne už len ďalšej šortrekárke Lucii Filipovej, ktorá získala striebro v pretekoch na 500 m.

"Cítim sa výborne, je to neopísateľný pocit. Túto trať mám rada, je jedna z mojich najobľúbenejších. Finále som príliš nevnímala. Išla som a zrazu som vyhrala. Pred dnešnými pretekmi som sa dobre vyspala, bola som plná energie," citovala Rusnákovú stránka olympic.sk.

Výsledky Slovákov - piatok:

Zjazdové lyžovanie - paralelný slalom miešaných tímov: 1. Francúzsko (Marie Lamureová, Pablo Banfi, Leo Ducros, Caitlin Mc Farlaneová), … SR (Silvia Strachanová, Ján Sanitrát, Filip Baláž, Iveta Derfenyiová) - nepostúpilo z osemfinále

Biatlon - miešaná štafeta – 2 x 7,5 km a 2 x 6 km: 1. Nórsko (Frida Tormodsgard Dokkenová, Hanna Boerveová, Eirik Idland, Morten Hol) 1:26:58,5, ... 17. SR (Ema Kapustová, Barbora Horniaková, Matej Gregor, Damián Cesnek) 1:35:31,2

Beh na lyžiach - miešaná štafeta 4 x 5 km: 1. Nórsko (Lars Agnar Hjelmeset, Margrethe Berganeová, Martin Kirkeberg Moerk, Ebba Andresenová) 1:02:01,4, ... 16. Slovensko (Denis Tilesch, Mária Danielová, Matúš Oravec, Kristína Sivoková) 1:09:42,6

Šortrek - 1000 m: 1. Petra Rusnáková (SR) 1:38,566, ... 9. Lucia Filipová (SR) – diskvalifikovaná v semifinále