Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Thajčania zdolali Kuvajt 57:0, rekordný rozdiel je však omnoho vyšší

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ale ani výsledok 57:0 nie je najväčším rozdielom v histórii. Ten má v rámci rovnakej vekovej kategórie práve Thajsko, ktoré v roku 1998 na rovnakom turnaji prehralo s Južnou Kóreou 0:92.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 24. apríla (TASR) - Na hokejových majstrovstvách Ázie a Oceánie hráčov do 18 rokov sa hneď v úvodnom zápase zrodil bizarný výsledok. Thajsko zdolalo Kuvajt 57:0 a na strely dokonca prekonali súpera pomerom 122:1.

Tento výsledok je jedným z najväčších rozdielov v histórii hokeja. Thajčania zvíťazili po tretinách 17:0, 28:0 a 12:0. Kuvajt sa dostal k jedinej strele na bránku už v prvej tretine. Ich súperi ich ale v prvej časti vyslali 42, potom 55 a v záverečnej tretine 25. Pre Kuvajt to bolo úplne prvé reprezentačné vystúpenie v tejto kategórii.

Až šesť hráčov Thajska zaznamenalo dvojciferný počet bodov. Najproduktívnejší bol Natapat Patong so siedmimi gólmi a šiestimi asistenciami. Najlepší hráč Kuvajtu bol paradoxne brankár Faisal Allenqawi, ktorý odchytal celý zápas, pripísal si 65 zákrokov a mal úspešnosť 53,28 percenta. Na konci stretnutia si vyslúžil potlesk 158 divákov.

Na turnaji v Uzbekistane štartujú okrem Kuvajtu a Thajska ešte India, Indonézia, Irán, Macao, Malajzia, Mongolsko a Spojené arabské emiráty. "Divoký" výsledok sa zrodil aj v ďalšom zápase, Mongolsko rozdrvilo Indiu 32:0.