Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Tipsport Liga

Chovan ocenil kolektívny výkon Košíc, Takáč: Hrali dobre takticky

Hráči Slovana nenadviazali na štyri víťazstvá zo záveru základnej časti. Podľa trénera Oremusa bolo viacero príčin prehry.

Spišiaci zlomili B.Bystricu v prvom štvrťfinále v predĺžení

Druhý zápas je na programe už v utorok 19. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.

Košice zdolali Slovan Bratislava 6:2 v prvom štvrťfinále

Košičania triumfovali nad Slovanom aj v piatom vzájomnom zápase v sezóne a zároveň zvíťazili prvýkrát po piatich domácich prehrách.

Spišská Nová Ves po roku znovu vo štvrťfinále proti Banskej Bystrici

Hráči Spišskej Novej Vsi boli od úvodu základnej časti príjemným prekvapením súťaže a niekoľko týždňov boli na prvom mieste tabuľky.

Košice a Slovan čaká už 13. séria, vo štvrťfinále iba druhýkrát

Šesťkrát sa stretli vo finále, päťkrát vo finále a raz vo štvrťfinále. Bilancia tímov z doterajších 12 vzájomných sérií je vyrovnaná - 6:6.

Slovanu podľa Sersena nechýba sebavedomie, Janus má veľkú motiváciu

"Oceliari" budú mať výhodu domáceho prostredia v úvodných dvoch zápasoch a aj v prípadnom piatom a siedmom stretnutí.

Barani proti Spišiakom s cieľom odplatiť im vlaňajšie vyradenie

Hráči Banskej Bystrice chýbali v semifinále od roku 2019 a čakanie na účasť v elitnej štvorke by radi ukončili v nadchádzajúcej play off.

Banská Bystrica zdolala Nitru 5:3 a postúpila do štvrťfinále

Prvá tretina vyšla domácim ako z ríše snov. Do vedenia išli v presilovke gólom Turnbulla a po nevyužitých šanciach Bučeka a Gilla na opačnej strane zvýšil na 2:0 pred bránkou na dvakrát Hora.,aktualizované

Slovan zdolal Liptovský Mikuláš 5:2, vo štvrťfinále ho čakajú Košice

Vedenie Slovana tento zápas pripravilo v retro štýle, hráči nastúpili v replikách dresov z roku 1979, kedy získali historický titul majstra ČSSR.,aktualizované

Poprad získal Pohár Dušana Pašeka, do 1/4-finále aj Slovan a Bystrica

Popradu stačilo na zisk trofeje Dušana Pašeka 94 bodov, druhé Michalovce získali o štyri menej. Dukla si v poslednom kole pripísala triumf v Humennom 5:2.,aktualizované

Košice prehrali piaty domáci zápas po sebe, Trenčínu podľahli 2:3

Košičania mali pred posledným 50. kolom základnej časti isté štvrté miesto, Trenčania mohli za priaznivých okolností poskočiť do prvej šestky znamenajúcej priamu účasť vo štvrťfinále.

Spišská narazí vo štvrťfinále na Bystricu, Košice v derby so Slovanom

Kvalifikácia štvrťfinále play off sa začne úvodnými zápasmi v pondelok 11. marca. Siedmy tím po základnej časti Zvolen narazí na desiaty Liptovský Mikuláš a ôsma Nitra sa stretne s deviatym Trenčínom.,aktualizované

Nové Zámky v záverečnom 50. kole podľahli Zvolenu 4:5

Víťazný gól hostí strelil v 52. minúte Patrik Marcinek, ktorý sa postaral aj o úvodný presný zásah Zvolena.

Humenné sa rozlúčilo s extraligou prehrou 2:5 s Michalovcami

Zemplínske derby sa od úvodných minút nieslo vo výbornej atmosfére. Ako prví išli do vedenia domáci, keď v 7. minúte prepadlo zakončenie Šoltésa za gólmana Škorvánka.

Poprad doma zvíťazil nad Spišskou Novou Vsou 3:1

Popradčania sa ujali vedenia päť sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď strelu Betkera tečoval pred bránkou Calof. Hostia vyrovnali v polovici stretnutia zásluhou Nellisa.

Kukumberg sa rozlúčil s kariérou, zahral si so synom jedno striedanie

Kukumberg bol na ľade 37 sekúnd, pri odchode na striedačku ho diváci vyprevadili skandovaným potleskom. Štyridsaťtriročný útočník strávil v Slovane celkovo šesť sezón, zahral si aj nadnárodnú KHL.

Nitra bez istoty štvrťfinále, Košice si zaistili výhodu domáceho ľadu

Mimoriadne zaujímavá situácia v boji o elitnú šestku môže priniesť aj nevídanú minitabuľku štyroch tímov.

Poprad s historickým prvenstvom, dva hetriky v Trenčíne

Hráčov Dukly Trenčín zastihol záver dlhodobej časti vo výbornej forme a proti Humennému si pripísali štvrté víťazstvo po sebe.

TIPOS EXTRALIGA: HK Nitra nestačila na HC Košice, výhra Michaloviec

Zlomový moment zápasu prišiel v úvode prostrednej časti, keď sa Košičania presadili trikrát v priebehu necelých štyroch minút. ,aktualizované

Útočník Popradu Kundrik má po sezóne, zranil sa v tréningovom procese

Odchovanec popradského klubu odohral v sezóne 2023/2024 24 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 2 góly, 6 asistencií, 35 trestných minút a 7 plusových bodov.

Poprad nevyužil šancu potvrdiť prvé miesto, Slovan je bližšie k šestke

Slovanu vyšiel úvodu duelu, keď dostal dvakrát šancu v presilovej hry a obe zvládol využiť.

Zvolen inkasoval všetky góly v oslabení, Bystričanov podržal Rabčan

Rabčana delilo len niekoľko desiatok sekúnd, aby si udržal čisté konto.

So šancou na Pašeka sú až tri tímy, boj o šestku sa dramatizuje

Šancu na zisk Pohára Dušana Pašeka pre víťaza ZČ má aj tretia Spišská Nová Ves, ktorá nazbierala 84 bodov rovnako ako Michalovčania.

Košice prehĺbili domácu mizériu, Bakoš udržal nádej SNV na Pašeka

Košičania prehrali uplynulé štyri domáce zápasy, hoci do stretnutia proti Spišiakom vstúpili lepšie.

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad HK Nitra 6:5

Hostia začali duel výborne a už v 14. minúte viedli po dvoch góloch Robbyho Jacksona a jednom presnom zásahu Alexa Cottona o tri góly.

Poprad prehral so Slovanom, stále má na čele 5 bodov k dobru

Hostia sa ujali vedenia v 7. minúte, keď sa Preisinger dostal počas presilovej hry sám pred brankára a prekonal Vaya.,aktualizované

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali Zvolen 4:3

Hostia sa ujali vedenia už v 33. sekunde po strele Zuzina od modrej, keď Krošeljovi clonili Luža s Marcinekom. ,aktualizované

Ligová rada Tipos Extraligy skontumovala duel Trenčína s Michalovcami

Piatkový duel zrušili len niekoľko minút pred jeho začiatkom, keďže v dôsledku technickej poruchy na systéme chladenia prišlo k úniku čpavku.

Madleňák odišiel z Ružomberka na hosťovanie do Českých Budějovíc

Jesennú časť ročníka strávil Madleňák na hosťovaní v Baníku Ostrava, pripísal si päť štartov.

Zvolen v každom zápase bojuje o výhru, Stavjaňa spokojný aj s bodom

Zvolenčania bodovali vo štvrtom zápase v rade a z uplynulých deviatich duelov brali minimálne bod až osemkrát.

Košiciam sa doma nedarí, Michalovce dobyli Steel arénu aj tretíkrát

Puliš strelil v zápase svoj druhý a tretí gól v sezóne, po 25 dueloch má bilanciu tri góly a 16 asistencií

Východniarske derby v Košiciach ovládli Michalovce, rozhodol Puliš

Košičania nedokázali doma zvíťaziť nad Michalovcami ani v treťom vzájomnom zápase sezóny.

TIPOS EXTRALIGA: Poprad z N. Zámkov víťazne, prehra Banskej Bystrice

"Kamzíci" predĺžili víťaznú sériu na 11 stretnutí a upevnili si post lídra. Novozámčanom patrí s 52 bodmi predposledné 11. miesto.,aktualizované

Slovan otočil zápas proti Trenčínu, Oremus: Pomohol nám prvý gól

Trenčania zostali na 9. priečke.

TIPOS EXTRALIGA: HC Slovan Bratislava zdolal HK Duklu Trenčín 5:2

Hostia otvorili skóre v 5. minúte počas oslabenia, keď Denis Hudec na dvakrát prekonal Godlu. Trenčania dokázali v prvej tretine využiť aj presilovú hru a Immo upravil na 2:0.

Slovan sa predbežne dohodol na spolupráci s brankárom Halákom

Samotný hráč sa v súčasnosti nachádza v Bostone a do Bratislavy by mohol pricestovať najskôr na prelome februára a marca.,aktualizované

TIPOS EXTRALIGA: Slovan zdolal o gól Spišskú Novú Ves

Pre hostí to bola siedma prehra za sebou, zverenci Vlastimila Wojnara klesli v tabuľke z druhej priečky na tretiu.,aktualizované

Michalovce zdolali HK Nitra 4:2 v 43. kole Tipos extraligy

Rozhodujúci okamih prišiel v 54. minúte, keď Daugavinšovu strelu tečoval Newton

Košice angažovali obrancu Lalondeho, v úvode sezóny hral za Slovan

Lalonde odohral za Slovan v tejto sezóne štrnásť zápasov a získal v nich desať asistencií. V predošlých piatich ročníkoch vystriedal päť klubov.