< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Hokejisti Nitry deklasovali Liptovský Mikuláš

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V 47. minúte poslal skvelú prihrávku cez celé klzisko iba 15-ročný Šimon Nemec. Faulovaný Fominych ešte nedokázal skórovať, ale dorážajúci Šimun už bol na správnom mieste - 3:0.

Nitra 17. septembra (TASR) - Hokejisti Nitry deklasovali v utorok v 3. kole Tipsport Ligy na domácom ľade Liptovský Mikuláš 6:0.

HK Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Góly: 16. Kollár (Šimun, Mezei), 24. Kerbashian (Scheidl), 47. Šimun (Fominych, Š. Nemec), 48. Lušňák (Kollár, Rais), 54. Rais (Fominych), 60. Kollár Rozhodovali: Snášel, Nagy (Maď.) - Šoltés, Soltesz (Maď.), vylúčení: 7:6, navyše: Lištiak (Liptovský Mikuláš) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1886 divákov

Nitra: Hanuljak - Mezei, Rais, Š. Nemec, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Korím - Lušňák, Kollár, Rác - Scheidl, Kerbashian, Gabrielle - Šimun, Fetkovič, Fominych - Čaládi, Minárik, Hrušík - Pätoprstý

Liptovský Mikuláš: Zalivin (48. Bátory) - Burzík, Petran, Cebák, Smutný, J. Nemec, Stehlík, Droppa, Mezovský - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Rudolf Huna, Piatka, J. Sukeľ - Nechaj, Ozolinš, Vybíral - Michalík, Uhrík, Lištiak

Úvodná tretina nebola pre oko fanúšika príliš záživná. Hra nemala potrebný spád a bola často rozkúskovaná. Do 16. minúty nevideli diváci žiadny rušný moment. To zmenil až Lušňák, ktorý predviedol peknú akciu, ale Zalivin jeho bekhendový zámer lapačkou prečítal. O pár sekúnd už ruský gólman nezareagoval na dorážku Kollára - 1:0.

Druhá tretina bola zaujímavejšia. Lepším tímom boli domáci, najmä v druhej polovici tretiny. V 24. minúte chyboval na útočnej modrej čiare Stehlík a unikajúce duo Scheidl - Kerbashian ponúknutú šancu využilo. Posledný menovaný zvýšil na 2:0. Jedinú vážnejšiu šancu Liptákov mal v 28. minúte Cebák, ale nastrelil len tyčku. V 35. minúte sa ocitol v úniku Minárik, no puk mu skĺzol z čepele. O minútu neskôr predviedol svoju šikovnosť Fominych, avšak jeho zakončenie vyrážačkou zneškodnil Zalivin. Hosťujúcemu brankárovi pomohla v druhom dejstve aj žŕdka po nepríjemnej strele Versteega.

V 47. minúte poslal skvelú prihrávku cez celé klzisko iba 15-ročný Šimon Nemec. Faulovaný Fominych ešte nedokázal skórovať, ale dorážajúci Šimun už bol na správnom mieste - 3:0. Pre nitrianskeho “benjamínka” to bol prvý bod medzi seniormi. Už o 22 sekúnd bolo 4:0 po dorážke z hokejky Lušňáka. Do brány hostí sa postavil Bátory. Ani on však neobišiel bez inkasovaného gólu. V 54. minúte ho delovkou prepálil Rais - 5:0 a na konečných 6:0 uzavrel druhým gólom v zápase Kollár.

Hlasy trénerov
Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápas sa rozbiehal pre nás pomaly gólovo, ale Mikuláš sme dostávali pod tlak. Rozhodli naše dobre ubránené presilovky. Po treťom góle to z hráčov opadlo, uvoľnili sa a začali byť ešte živší. Následkom toho boli ďalšie tri góly. Išli sme si postupnými krokmi za víťazstvom. “

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Pre nás je to krutý výsledok. Do stavu 0:2 sme sa snažili streliť kontaktný gól, nevyšlo nám to. Tretím gólom mužstvo upadlo, neviem prečo. Prepadávali sme. Nitra dala prvý gól šťastný, keď mladý Kollár trafil puk vo vzduchu. Na druhej strane sme zahrali zle presilovku. Od stavu 3:0 bolo na ľade jedno mužstvo. Trochu ma mrzí, že hráči takto reagujú na výsledok. Zatiaľ nám vonku chýba srdce a nasadenie.“