< sekcia Trenčiansky kraj

Nehoda pri Dubnici si vyžiadala dvoch zranených, zasahoval aj vrtuľník

Hasiči z Dubnice nad Váhom zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri mesta Dubnica and Váhom na privádzači na diaľnicu D1, 12. marca 2019. Foto: HaZZ

Hasiči vyslobodili zranenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia.

Dubnica nad Váhom 12. marca (TASR) - Hasiči z Dubnice nad Váhom momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri mesta Dubnica and Váhom na privádzači na diaľnicu D1.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová, pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a dodávky.

"Obe osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči vyslobodili zranenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby," doplnila Križanová.

Ako informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková, 40-ročný spolujazdec utrpel vážne poranenie hlavy, hrudníka a vnútorných orgánov. Záchranári mu na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a napojili ho na umelú pľúcnu ventiláciu.

"Následne bol preložený na palubu vrtuľníka a s ťažkou polytraumou v umelom spánku v kritickom stave letecky prevezený na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice v Martine," informovala Hopjaková.