Trenčiansky kraj

Muž jazdil na aute aj napriek zákazu, nafúkal cez tri promile

K incidentu došlo v obci Horná Súča.

Stredoškolákom núka Trenčiansky kraj 606 miest pre duálne vzdelávanie

Najžiadanejšími odbormi pre školský rok 2019/2020 zo strany zamestnávateľov v TSK sú mechanik nastavovač, s počtom 143 voľných miest.

V Myjave sa začína sa 60. ročník medzinárodného folklórneho festivalu

V piatok (21. 6.) ožije aj javisko trnovského amfiteátra odovzdávaním Cien festivalu, po ktorom bude nasledovať uvítací program zahraničných súborov Vitajte, priatelia, na Myjave!

V súvislosti so streľbou v Dubnici sa začalo trestné stíhanie

Tridsaťdeväťročný páchateľ prišiel v ranných hodinách do zasadačky firmy v Dubnici nad Váhom, kde vystrelil krátkou guľovou zbraňou na 58-ročného muža, informoval hovorca KR PZ Trenčín P. Kudlička.

PREHNAL TO: Vodič narazil do plotu rodinného domu, ušiel a bol opitý

Muž sa podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 1,45 mg/l (3,02 promile) alkoholu.

Rozprávanie v Hornonitrianskom múzeu priblíži osobnosť Jozefa Murgaša

Murgašovu osobnosť a jeho životné peripetie predstaví Mudroch, ktorý je jedným z autorov publikácie venovanej biografii kňazov.

VIDEO: V bojnickej zoo sa narodili vĺčatá, gueréza a zebra

Novým prírastkom, nie narodeným, ale získaným, je aj 1,5-ročná samica veľmi vzácnej pralesnej antilopy, antilopy bongo. Tá prišla z nemeckej zoologickej záhrady.

VIDEO: Rozprávkový zámok v Bojniciach učí deti, aké dôležité je snívať

Prekvapenie čaká na všetky Dorotky a Doroty, ktoré pri vstupe na prehliadku zámku dostanú od organizátora podujatia darček.,aktualizované 

VIDEO: Zvieratá v bojnickej zoo dostávajú v horúčavách aj nanuky

Zvieratám, ktoré si v podstatnej miere podľa neho nedokážu regulovať svoju teplotu, pomáhajú v zoo ochladzovaním.,aktualizované 

Poplatok za komunálny odpad stúpne v Púchove od budúceho roka o 15 %

Návrh zvýšenia poplatku je prienikom nízkej separácie odpadu, očistenia nákladov na nakladanie s odpadom a doplatkom mesta, uviedla vedúca ekonomického oddelenia púchovskej radnice L. Pružinská.

V Prievidzi začali pre vysoké teploty s kropením ciest

Kropenie ciest za účelom zníženia teploty asfaltových a spevnených plôch potrvá vo štvrtok do 17.00 h. Realizované je na hlavných úsekoch komunikácií a na námestiach.

Horná Nitra má byť atraktívnym a sebestačným regiónom

Počíta s tým Akčný plán transformácie regiónu horná Nitra, ktorý na svojom rokovaní v stredu schválili poslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja s troma pripomienkami. ,aktualizované 

Trenčanov a turistov schladia rozprašovače vodnej pary a pitná fontána

Rozprašovače vodnej pary majú podobu štyroch stĺpov.

Sklad pneumatík má priniesť Visolajam finančné benefity

Niektorí obyvatelia obce sa obávajú zvýšenia intenzity dopravy či možnosti znečistenia životného prostredia. Spísali petíciu, ktorej výsledkom je vyhlásenie miestneho referenda.

PREDÁVAL PERVITÍN: Teraz mu hrozí až 15 rokov za mrežami

Obvinený si mal neoprávnene zabezpečovať pervitín, ktorý mal u seba prechovávať, deliť ho na menšie dávky a následne ho mal predávať, uviedol trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Rekonštrukcia vedenia spôsobí rozsiahlu odstávku elektriny v Púchove

Obmedzenia dodávky sa začali v pondelok (10. 6.), od pondelka do piatka budú obyvatelia obcí bez elektriny od 7.00 do 21.30 h.

Bojnický zámok bude opäť patriť deťom

Aktuálny ročník nesie názov Čarodejník z krajiny Oz. Inšpirovaný je rovnomennou knihou Lymana Franka Bauma a rozpráva príbeh malej Dorotky, ktorá žije v domčeku so strýkom a tetou.

Garbiarov z Brezovej pod Bradlom preslávila postava sváka Ragana

Svoje zručnosti získavali garbiari v južnom Nemecku. Svedčí o tom aj brezovský názov, ktorý je v originálnom nárečí garbár, čo vychádza z nemeckého gerber, uviedol historik Matúš Valihora.

Na Námestí baníkov v Handlovej pribudne vodná hmla

Rozsiahlejšia oprava fontány, ktorú radnica realizuje druhý týždeň, by mala zabezpečovať jej fungovanie počas horúcich letných dní a znižovať tak okolitú teplotu.