Trenčiansky kraj

PREHNAL TO: Vodič narazil do plotu rodinného domu, ušiel a bol opitý

Muž sa podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 1,45 mg/l (3,02 promile) alkoholu.

Rozprávanie v Hornonitrianskom múzeu priblíži osobnosť Jozefa Murgaša

Murgašovu osobnosť a jeho životné peripetie predstaví Mudroch, ktorý je jedným z autorov publikácie venovanej biografii kňazov.

VIDEO: V bojnickej zoo sa narodili vĺčatá, gueréza a zebra

Novým prírastkom, nie narodeným, ale získaným, je aj 1,5-ročná samica veľmi vzácnej pralesnej antilopy, antilopy bongo. Tá prišla z nemeckej zoologickej záhrady.

VIDEO: Rozprávkový zámok v Bojniciach učí deti, aké dôležité je snívať

Prekvapenie čaká na všetky Dorotky a Doroty, ktoré pri vstupe na prehliadku zámku dostanú od organizátora podujatia darček.,aktualizované 

VIDEO: Zvieratá v bojnickej zoo dostávajú v horúčavách aj nanuky

Zvieratám, ktoré si v podstatnej miere podľa neho nedokážu regulovať svoju teplotu, pomáhajú v zoo ochladzovaním.,aktualizované 

Poplatok za komunálny odpad stúpne v Púchove od budúceho roka o 15 %

Návrh zvýšenia poplatku je prienikom nízkej separácie odpadu, očistenia nákladov na nakladanie s odpadom a doplatkom mesta, uviedla vedúca ekonomického oddelenia púchovskej radnice L. Pružinská.

V Prievidzi začali pre vysoké teploty s kropením ciest

Kropenie ciest za účelom zníženia teploty asfaltových a spevnených plôch potrvá vo štvrtok do 17.00 h. Realizované je na hlavných úsekoch komunikácií a na námestiach.

Horná Nitra má byť atraktívnym a sebestačným regiónom

Počíta s tým Akčný plán transformácie regiónu horná Nitra, ktorý na svojom rokovaní v stredu schválili poslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja s troma pripomienkami. ,aktualizované 

Trenčanov a turistov schladia rozprašovače vodnej pary a pitná fontána

Rozprašovače vodnej pary majú podobu štyroch stĺpov.

Sklad pneumatík má priniesť Visolajam finančné benefity

Niektorí obyvatelia obce sa obávajú zvýšenia intenzity dopravy či možnosti znečistenia životného prostredia. Spísali petíciu, ktorej výsledkom je vyhlásenie miestneho referenda.

PREDÁVAL PERVITÍN: Teraz mu hrozí až 15 rokov za mrežami

Obvinený si mal neoprávnene zabezpečovať pervitín, ktorý mal u seba prechovávať, deliť ho na menšie dávky a následne ho mal predávať, uviedol trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Rekonštrukcia vedenia spôsobí rozsiahlu odstávku elektriny v Púchove

Obmedzenia dodávky sa začali v pondelok (10. 6.), od pondelka do piatka budú obyvatelia obcí bez elektriny od 7.00 do 21.30 h.

Bojnický zámok bude opäť patriť deťom

Aktuálny ročník nesie názov Čarodejník z krajiny Oz. Inšpirovaný je rovnomennou knihou Lymana Franka Bauma a rozpráva príbeh malej Dorotky, ktorá žije v domčeku so strýkom a tetou.

Garbiarov z Brezovej pod Bradlom preslávila postava sváka Ragana

Svoje zručnosti získavali garbiari v južnom Nemecku. Svedčí o tom aj brezovský názov, ktorý je v originálnom nárečí garbár, čo vychádza z nemeckého gerber, uviedol historik Matúš Valihora.

Na Námestí baníkov v Handlovej pribudne vodná hmla

Rozsiahlejšia oprava fontány, ktorú radnica realizuje druhý týždeň, by mala zabezpečovať jej fungovanie počas horúcich letných dní a znižovať tak okolitú teplotu.

Rýchlostná cesta R6 pri Beluši bude viac ako mesiac uzatvorená

Ako informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, dôvodom uzávery cesty sú rekonštrukčné stavebné práce.

Čiastočnú uzáveru diaľničného privádzača pri Trenčíne predĺžili

Dôvodom uzávery je výmena mostných záverov.

V Trenčíne môžu separovať elektroodpad po celý rok

Trenčín sa stal ďalším mestom na Slovensku, ktoré disponuje červeno-bielymi stacionárnymi kontajnermi na zber drobného elektroodpadu.

Prievidza zabezpečí opravu dvojice chodníkov a spevnených plôch

S prácami na oprave dvojice chodníkov, z ktorých stav toho na ulici Za depom je terčom kritiky obyvateľov, začne dodávateľ v najbližších dňoch.

Bojnice ku koncu minulého roka dlžili 113.362 eur

Celková úverová zadlženosť kúpeľného mesta tak predstavovala 4,72 percenta.