Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Atletika

Keňanka F. Kipyegonová triumfovala na 1500 m

Faith Kipyegonová z Kene oslavuje zisk zlatej medaily vo finále behu žien na 1500 metrov cez prekážky počas majstrovstiev sveta v atletike v Budapešti, Maďarsko, utorok 22. augusta 2023. Foto: TASR/AP

Kipyegonová rozšírila svoju zbierku cenných kovov z MS na päť, keď už má tri zlaté a dve strieborné medaily. Na konte má aj dva triumfy z olympijských hier.

Budapešť 22. septembra (TASR) - Keňanka Faith Kipyegonová naplnila papierové predpoklady a obhájila titul na 1500 m na atletických MS v Budapešti. Svetová rekordérka zvíťazila s prehľadom v čase 3:54,87 min.

Kipyegonová rozšírila svoju zbierku cenných kovov z MS na päť, keď už má tri zlaté a dve strieborné medaily. Na konte má aj dva triumfy z olympijských hier. Na druhej priečke dobehla Diribe Weltejiová z Etiópie (3:55,69) a bronz získala Holanďanka Sifan Hassanová (3:56,00), ktorá si napravila chuť po tom, čo na trati 10.000 m spadla v súboji o zlato.