Zahraničie

VIDEO: Pri poruche eskalátora v Ríme sa zranilo 20 fanúšikov

Nehoda sa stala na stanici metra Repubblica, informovala agentúra dpa. Miestne úrady hovorili o približne 20 zranených, viacerých vážne.,aktualizované 

V Prahe o polnoci uzavrú most pri stanici metra Vltavská

V priebehu ostatných 25 dní sa stav mosta začal veľmi rýchlo zhoršovať a praskliny v jeho konštrukcii, ktoré sa monitorujú už celé mesiace, sa začali rýchlo a nebezpečne zväčšovať.

V Nemecku postavili pred súd pedofila-vraha školáčky spred 27 rokov

Obžalovaný sa do hľadáčika kriminalistov dostal až na sklonku roka 2016, keď obnovili vyšetrovanie prípadu. Napokon zostal jediným podozrivým spomedzi spočiatku 142 podozrivých sexuálnych deviantov.

Poľsko ocenilo ukrajinského režiséra Sencova, väzneného v Rusku

Poľský minister zahraničných vecí Jacek Czaputowicz v utorok vo Varšave oznámil, že v poradí ôsmu cenu Pro Dignitate Humana sa rozhodol udeliť Sencovovi, ktorý vystupuje proti ruskej anexii Krymu.

Liga Severu zorganizovala v Ríme demonštráciu solidarity s Maďarskom

Na podujatí sa podľa informácií agentúry MTI zúčastnili aj viacerí predstavitelia Ligy Severu vrátane zástupca šéfa jej frakcie v Poslaneckej snemovni Francesca Zicchieriho.

Rakúsko udelilo azyl generálovi zo Sýrie, ktorý možno nie je bezúhonný

Dôvodom je poskytnutie azylu sýrskemu generálovi Chálidovi H., ktorý je podozrivý aktuálne z mučenia, spred troch rokov.

V Colorade núdzovo pristál bombardér B-2 Spirit

Lietadlo, ktorého cena je približne 1,2 miliardy dolárov, smerovalo na svoju domovskú Whitemanovu leteckú základňu v štáte Missouri a obaja členovia jeho posádky po pristátí opustili stroj nezranení.

Prezident Steinmeier začne v stredu dvojdňovú návštevu Španielska

Hosť z Berlína sa po prílete do Madridu stretne v hlavnom meste so španielskym monarchom, kráľom Filipom VI., ako aj s premiérom Pedrom Sánchezom a predsedníčkou parlamentu Anou Pastorovou.

Rakúski vedci po prvý raz objavili mikroplasty v ľudskej stolici

Vedci vo svojej pilotnej štúdii, ktorej výsledky zverejnili v utorok, testovali osem dospelých osôb z Rakúska, Británie, Fínska, Talianska, Holandska, Poľska, Ruska a Japonska.

Vo Viedni rokovali prezidenti Rakúska a Albánska

Obaja štátnici zdôraznili, že Brusel by prístupové rokovania s Albánskom mal začať v roku 2019, vyplýva z informácií tlačovej agentúry APA.

Putin sa stretne s Trumpom, potvrdil Ušakov

Putin podľa poradcu Ušakova potvrdil termín a miesto stretnutia na utorňajšej schôdzke s poradcom šéfa Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johnom Boltonom.

V aute konzulátu sa zrejme našli osobné veci novinára Chášukdžího

CNN Türk na svojej webstránke uviedla, že pri prehliadke našli počítač a dokumenty, ktoré by mali patriť práve Chášukdžímu.

Putin navrhol Trumpovi ďalšiu schôdzku

Poradca šéfa Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton šéfa Kremľa ubezpečil, že Trump by sa s ním rád stretol.

V Oldenburgu odhalili medzinárodnú skupinu priekupníkov s drogami

Začiatkom minulého týždňa sa polícia vďaka intenzívnej práci dostala na stopu dodávky drog prepravovanej kamiónmi zadržanými v istom podnikovom areáli vo Verdene.

Traja nemeckí dobrovoľní hasiči sa priznali k podpaľačstvu

Ich motívom údajne bol túžba hasiť požiare, čo ešte pred začiatkom súdneho procesu potvrdili aj ďalší dvaja právnici.

EK schválil smernicu zameranú na dostupnosť pitnej vody

Smernica, za ktorú hlasovalo 300 poslancov, 98 bolo proti a 274 sa zdržalo hlasovania, zavádza aj povinnosť monitorovať úroveň mikroplastov prítomných vo vode.

Nemecká polícia pokračovala v raziách proti členom klanov

Konkrétne zadržala štyroch bratov z klanu Miriovcov libanonského pôvodu, ktorých niekoľkomesačné vyšetrovanie pre podozrenie z drogových deliktov predchádzalo utorkovej razii.

Bombový útok južne od irackého Mósulu si vyžiadal mŕtvych a zranených

Bomba v aute explodovala na trhovisku v meste Kajjára ležiacom v provincii Ninive. Medzi obeťami sú aj dvaja vojaci. K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Chorvátsko dementovalo špekulácie, ktoré sa šírili medzi migrantmi

Chorvátska polícia v súlade s národným i európskym právom neumožňuje ilegálne prekročenie štátnej hranice, ktorá je súčasne vonkajšou hranicou Európskej únie.