< sekcia Zahraničie

PODAL POMOCNÚ RUKU: Nadal poskytol obetiam záplav svoju akadémiu

Španielsky tenista Rafael Nadal pomáha pri odstraňovaní škôd po bleskových záplavách na Malorke. Foto: TASR/AP

Tenista tiež pomáhal pri odpratávaní bahna a vody.

Madrid 11. októbra (TASR) - Španielska tenisová superhviezda Rafael Nadal pomohol obetiam záplav na baleárskom ostrove Malorka, ktorý je jeho rodiskom i domovom. Nadal pre ľudí, ktorí sa v meste Sant Llorenc des Cardassar ocitli bez strechy nad hlavou, poskytol budovu svojej neďalekej tenisovej akadémie.

Tenista tiež pomáhal pri odpratávaní bahna a vody, uviedla vo štvrtok stanica BBC. "Je to smutný deň pre Malorku. Úprimnú sústrasť rodinám tých, ktorí zahynuli alebo utrpeli zranenia v Sant Llorenc," napísal 32-ročný športovec na Twitteri. Bleskové záplavy si podľa najnovších správ vyžiadali najmenej 12 mŕtvych.

K záplavám došlo v utorok večer. Príval vody a bahna bol taký silný, že nahromadil automobily na kopu, poškodil infraštruktúru a zničil dva mosty. Na záchranných operáciách sa zúčastňuje približne 500 ľudí, z toho 80 vojakov. Mesto leží zhruba 60 kilometrov východne od ostrovnej metropoly Palma de Mallorca.

Španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorý Malorku navštívil, povedal, že postihnutá oblasť bude vyhlásená za zónu postihnutú prírodnou katastrofou. Znamená to, že na obnovu a odškodnenie vláda vyčlení mimoriadne prostriedky, dopĺňa stanica Sky News. Zrážky boli podľa meteorológov mimoriadne silné a sústredené na jednu oblasť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.