Zahraničie

Facebook v Británii rušil účty krajnej pravice a jej predstaviteľov

Zablokované boli taktiež účty niektorých predstaviteľov týchto skupín a tiež neonacistu, ktorý bol odsúdený za plánovanie vraždy britského poslanca.

Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo zredigovanú Muellerovu správy

Niektoré časti 400-stranového dokumentu však zostali začiernené, aby boli chránené prebiehajúce vyšetrovania, ako aj z iných dôvodov.,aktualizované 

Tripolis vydal zatykač na Haftara a obvinil Francúzsko z jeho podpory

Vojenská generálna prokuratúra líbyjskej vlády v metropole Tripolis, na ktorý útočí Haftarova samozvaná LNA, vydala na neho zatykač za to, že údajne nariadil letecké útoky na civilné oblasti.

Trumpov tím označil Muellerove závery za totálne víťazstvo

Samotný Trump po zverejnení správy povedal, že má dobrý deň, a dodal, že tomu, čo musel prekonať, by už nemal byť znovu vystavený žiadny prezident.

Pápež na Zelený štvrtok symbolicky umyl nohy väzňom

S obradom bola spojená aj súkromná omša. František často na Zelený štvrtok umýva nohy práve väzňom, pričom minulý rok podobne slávil Eucharistiu v rímskej väznici Regina Coeli.

Fínsky minister zahraničných vecí oznámil odchod z politiky

Soini (56) v marci oznámil, že nebude kandidovať v parlamentných voľbách, ktoré sa vo Fínsku konali 14. apríla.

Archeológovia našli pri Luxore rozsiahlu hrobku a nepoškodenú múmiu

Hrobka z čias 18. dynastie (1550 – 1292 pred n. l.) obsahovala podľa tajomníka Najvyššej rady pre pamiatky Mustafu Wazírího rozsiahle nádvorie.

Aktivisti proti klimatickej zmene chcú ochromiť dopravu na Heathrow

Gail Bradbrook - člen protestnej skupiny - vo štvrtok v tejto súvislosti uviedol, že k protestujúcim sa neustále pridáva viac a viac ľudí.

Porošenko žiada Ukrajincov o odpustenie a druhú šancu

V prvom kole prezidentských volieb, ktoré sa konalo 31. marca, nezískal ani jeden z 39 kandidátov podporu viac ako polovice zúčastnených voličov.

Akropolu na deň zatvorili, blesk v tam v stredu zranil turistky

Zatvorenie Akropoly nariadilo vo štvrtok grécke ministerstvo kultúry po predpovedi nepriaznivého počasia - silnej búrky sprevádzanej hromami a bleskami - očakávaného v Aténach.

Barr: Rusko chcelo zasiahnuť do volieb, ale Trump sa s ním nespolčil

Správa osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera preverila desať prípadov možného marenia spravodlivosti, ale nedospela k záveru, vyhlásil minister podľa agentúry DPA.

Predĺženie väzby ukrajinským námorníkom je otrasné, reagovali USA

Lefortovský okresný súd v Moskve predĺžil v stredu o tri mesiace väzbu 24 ukrajinským námorníkom, ktorých zadržali vlani v Kerčskom prielive za protizákonné prekročenie ruskej štátnej hranice.

Bývalého nacistického dozorcu obvinili zo spoluúčasti na 5230 vraždách

Prokuratúra uviedla, že 92-ročný muž - identifikovaný ako Bruno D. - je obžalovaný z napomáhania zákernému a krutému vyvražďovaniu prevažne židovských väzňov v koncentračnom tábore Stutthof.

Putin: Stav kontaktov medzi Ruskom a Estónskom je abnormálny

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre estónsky denník Postimees ešte skôr uviedol, že Putin sa na schôdzke s Kaljulaidovou pokúsi zmierniť obavy Estónska v oblasti bezpečnosti.

Poľskí učitelia sa opäť nedohodli s vládou a v štrajku pokračujú

Poľskí učitelia štrajkujú už druhý týždeň, v dôsledku čoho je v krajine zatvorených množstvo škôl.

Americký rezort diplomacie je pripravený vyjednávať so Severnou Kóreou

Obe strany po summite zároveň opäť potvrdili svoj záväzok pokračovať vo vzájomnom dialógu. Trump tiež uviedol, že na summite došlo k pokroku.

Líder katalánskych separatistov mal tlačovú konferenciu vo väzení

Lídra katalánskych separatistov vzali do vyšetrovacej väzby na základe obvinenia zo vzbury súvisiaceho s jeho konaním počas demonštrácií organizovaných v Barcelone 20. a 21. septembra 2017.

Portugalsko potvrdilo, že pri nehode autobusu zahynulo 29 Nemcov

Autobus viezol výpravu nemeckých turistov, okrem nich sa mali vo vozidle nachádzať ešte portugalský vodič a sprievodca. Väčšinu mŕtvych a zranených preto zrejme tvoria občania Nemecka. ,aktualizované 

Český minister spravodlivosti Kněžínek končí vo funkcii

Premiér potvrdil, že do čela rezortu vymenuje bývalú najvyššiu štátnu zástupkyňu (prokurátorku) Mariu Benešovú.

Prognóza: V eurovoľbách si polepšia populisti

Nové strany, ako napríklad tá, ktorú vedie bývalý euroskeptik Nigel Farage, by mali podľa uvedenej prognózy zaznamenať značné zisky a získať dovedna 62 mandátov.