Zahraničie

Polícia začala vyšetrovanie incidentu s loďou Viking Sky

Výletnej lodi Viking Sky smerujúcej smerujúcej z mesta Tromsö do Stavangeru v sobotu zlyhali všetky štyri motory.

Trump ocenil Muellerov postup pri vyšetrovaní predvolebnej kampane

Zdôraznil tiež, že nemá problém s úplným zverejnením textu záverečnej správy z vyšetrovania, z ktorej bolo zatiaľ publikované len krátke zhrnutie.

Izrael údajne zničil tajné veliteľstvo Hamasu v pásme Gazy

Izraelské letectvo zasiahlo budovu, ktorá bola tajným veliteľstvom teroristickej organizácie Hamas a využívali ju spravodajské služby islamských militantov.

Rusko varuje USA pred pokusmi zasahovať do záležitostí Venezuely

Rusko je podporovateľom venezuelského prezidenta Nicolása Madura, ktorý odmieta výzvy zo Spojených štátov a desiatok iných krajín, aby odstúpil z funkcie.

Ruskí pozorovatelia nepôjdu na prezidentské voľby na Ukrajine

Dôvodom pre toto odmietnutie je skutočnosť, že ukrajinský parlament 7. februára zakázal občanom Ruskej federácie pôsobiť vo funkcii oficiálneho pozorovateľa na ukrajinských voľbách.

Advokát ženy zranenej v Nice žiada od Macrona ospravedlnenie

Pre podozrenie zo zneužitia právomoci a neprimerané použitie sily podalo trestné oznámenie aj medzinárodné Združenie pre zdanenie finančných transakcií a pre občiansku akciu (Attac).

Sýria a Rusko nesúhlasia o suverenitou Izraela nad Golanskými výšinami

Rusko v súvislosti s Trumpovým rozhodnutím uznať suverenitu Izraela na Golanských výšinách varovalo pred novou vlnou napätia na Blízkom východe.

Prudké lejaky a záplavy v Iraku si vyžiadali 17 mŕtvych a 74 zranených

Miestna organizácia pre zvládanie katastrof zároveň uviedla, že Irán čelí záplavám až v 25 z celkových 31 provincií. ,aktualizované 

Izraelská armáda začala útočiť na hnutie Hamas v pásme Gazy

Predstavitelia izraelských ozbrojených síl ohlásili posilnenie vojenskej prítomnosti v okolí Hamasom kontrolovaného pásma Gazy a izraelský premiér Benjamin Netanjahu prisľúbil tvrdú odvetu.

V centre Budapešti našli pri stavebných prácach bombu z čias vojny

Budapeštiansky dopravný podnik BKK uviedol, že počas zásahu pyrotechnikov budú uzatvorené okolité ulice a podzemná dráha M1 nebude jazdiť až po konečnú stanicu Vörösmartyho námestie.

Čínsky prezident vo Francúzsku podpíše multimiliardové zmluvy

Očakáva sa tiež zmluvné prehĺbenie spolupráce v oblasti kultúry vrátane otvorenia pobočky parížskeho Múzea moderného umenia, známeho ako Centre Pompidou.

Trump uznal zvrchovanosť Izraela nad Golanskými výšinami

K zvratu vo viac ako 50 rokov trvajúcej americkej politike vo vzťahu k Golanským výšinám došlo počas návštevy izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v Bielom dome. ,aktualizované 

Pompeo: USA sa nebudú nečinne prizerať ruskej úlohe vo Venezuele

V telefonickom rozhovore so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom Pompeo odsúdil čoraz väčšie posilňovanie ruskej vojenskej prítomnosti vo Venezuele ako predlžovanie politickej krízy.

Mayová zatiaľ nemá v parlamente dostatočnú podporu pre svoju dohodu

Zatiaľ nemáme podporu Snemovne na to, aby poslanci znovu hlasovali o dohode o brexite... ale budeme sa usilovať získať ju,povedala v Dolnej snemovni britského parlamentu Mayová.

Voľba súdnej rady poslancami v Poľsku je v súlade s ústavou

Otázku nezávislosti poľskej súdnej rady v súčasnosti posudzuje Súdny dvor EÚ (ECJ) so sídlom v Luxemburgu. Jeho verdikt má byť známy o niekoľko mesiacov.

Praha sa dohodla so Zdenou Mašínovou na exhumácii ostatkov jej matky

Zdena Mašínová bola v roku 1953 zadržaná za odbojovú činnosť svojich synov a následne v samostatnom vykonštruovanom procese v roku 1955 odsúdená na 25 rokov väzenia.

Šinavatra: Parlamentné voľby v Thajsku boli zmanipulované

Thaksina Šinavatru (69) zosadila vojenská junta v roku 2006. Odvtedy žije v exile v Dubaji, avšak naďalej sa snaží ovplyvňovať thajskú politiku.

Netanjahuov rival Benny Ganc by neváhal použiť silu proti Iránu

Benny Ganc, bývalý náčelník generálneho štábu izraelskej armády, uviedol, že sila a morálna sila idú ruka v ruke a iránskemu režimu odkázal, že mu nikdy nedovolí etablovať sa v Sýrii.

Omán umožní americkým silám využívať svoje prístavy a letiská

Spojené štáty disponujú v oblasti Perzského zálivu množstvom vojenských základní, z ktorých najväčšia, s kapacitou zhruba 10.000 vojakov, je v Katare.

Počet obetí výbuchu a požiaru v chemickej továrni v Číne stúpol na 78

Výbuchom vznikol kráter. Tlaková vlna po ňom poškodila desiatky budov v okolí vrátane škôl.