Zahraničie

Nemecko zakázalo predaj zbraní Turecku pre jeho ofenzívu v Sýrii

Turecká operácia vyvolala rozsiahlu medzinárodnú kritiku a varovania Spojených štátov a Európskej únie pred možnými sankciami.

Spor Prahy a Číny môže znížiť počty čínskych turistov

Do ČR z Číny lieta celkovo päť priamych spojov, z Pekingu, Šanghaja, Čcheng-tu, Si-anu a Šen-čenu. Práve priame spojenia odštartovali rast čínskej turistiky v Česku.

Zomrela členka Švédskej akadémie, ktorá udeľuje Nobelovu cenu

Daniusová funkciu stálej tajomníčky prevzala v roku 2015 od historika a autora Petra Englunda, ktorý ju zastával šesť rokov. Stala sa tým prvou ženou v histórii na tejto pozícii.

Pre údajný nález bomby z vojny evakuovali v Göttingene 14.000 ľudí

Pred dvoma rokmi po nájdení britskej bomby s hmotnosťou 1,4 tony evakuovali vo Frankfurte nad Mohanom 65.000 ľudí - išlo o najväčšiu akciu tohto druhu od roku 1945.

Najbližšia rodina sa s Gottom rozlúči v motolskom krematóriu v Prahe

Rakvu na ceste z katedrály odprevádzali členovia spevákovej rodiny vrátane vdovy Ivany Gottovej a jeho štyroch dcér. ,aktualizované 

Streľba v klube si vyžiadala niekoľko ľudských životov

Priamo na mieste činu vyhlásili za mŕtvych štyroch mužov, ďalší dvaja muži a žena utrpeli zranenia.,aktualizované 

Predseda českej Snemovne chce, aby si poslanci Gotta uctili potleskom

Predseda snemovne sa v sobotu spolu s ďalšími osobnosťami z oblasti politiky a kultúry zúčastnil na zádušnej svätej omši pri príležitosti pohrebu populárneho speváka.

Vyjednávači EÚ a Británie pre brexit plánujú rokovať celý víkend

Hlavným kameňom úrazu je stále hranica medzi Severným Írskom a Írskou republikou, teda jediná pozemná hranica Spojeného kráľovstva s EÚ.

Nové násilie v Sýrii vyhnalo z domovov vyše 100.000 ľudí

Humanitárna organizácia WFP dodala, že spolu so svojimi partnermi bude napriek zhoršeniu bezpečnostnej situácie na severovýchode Sýrie naďalej poskytovať podporu tamojším obyvateľom.

V Holandsku zatkli 130 protestujúcich z hnutia Extinction Rebellion

Medzinárodné hnutie žiada vlády o okamžité opatrenia na odvrátenie najhorších škôd, ako ich načrtli vedci skúmajúci klímu.

Ničnetušiaceho Francúza si pomýlili s podozrivým z päťnásobnej vraždy

Francúzskeho občana zadržali v piatok na letisku v škótskom meste Glasgow na základe podozrenia, že v roku 2011 zavraždil svoju manželku a štyri deti.

Predseda EP: Nová Európska komisia sa ujme funkcie možno až v decembri

Poslanci EP po vypočúvaní jednotlivých kandidátov zamietli francúzsku nominantku Sylvie Goulardovú, ako aj kandidátov Maďarska a Rumunska do novej Komisie pod vedením Ursuly von der Leyenovej.

Putin: Sýria sa musí zbaviť zahraničnej vojenskej prítomnosti

Putin tiež povedal, že ruské ozbrojené sily prítomné v Sýrii sú takisto pripravené odísť z krajiny, len čo nová legitímna sýrska vláda Moskve oznámi, že už nepotrebuje jej pomoc.

Bomba vybuchla pri väznici so zadržiavanými militantmi IS

Sýrske demokratické sily vedené Kurdmi urýchlene poslali do väznice posily, aby zabránili zadržiavaným militantom z IS v úteku. Obete neboli hlásené.

Turecko oznámilo obsadenie mesta Ras al-Ajn, Kurdi to popreli

Počet obetí v radoch sýrskych kurdských milícií bojujúcich proti tureckej ofenzíve sa zvýšil na 74 mŕtvych, z ktorých väčšina zahynula v oblasti pohraničného mesta Tal Abjad.

Rozlúčky s Karlom Gottom pokračujú zádušnou omšou v pražskej katedrále

Omša bude trvať približne hodinu a pol. V jej závere čestná stráž za zvuku katedrálneho zvonu vynesie rakvu z katedrály a uloží ju do pohrebného vozu, ktorý prejde okolo miest určených pre verejnosť.

Turecko musí podľa Macrona zastaviť operáciu v Sýrii

Vyhlásenie Macronovej kancelárie dodáva, že Francúzsko a USA majú rovnaké spoločné obavy, pokiaľ ide o tureckú operáciu v Sýrii, a zostanú v najbližších dňoch v úzkom kontakte.

Sily zapojené do tureckej operácie v Sýrii dosiahli kľúčovú diaľnicu

Zmienené jednotky podľa správy dorazili na diaľnicu M-4, ktorá spája sýrske mestá Manbidž a Kámišlí. Táto cesta sa nachádza približne 30 kilometrov južne od tureckej hranice, približuje agentúra AP.

Španielski farmári sa obávajú o export do Británie po brexite

Francisco Sánchez, manažér združenia pestovateľov Onubafruit, ktorý zastupuje viac ako 1000 farmárov, nemôže uveriť tomu, že byrokracia nie je stále pripravená na brexit.

Japonsko hlási pred blížiacim sa tajfúnom prvú obeť

Muža vo veku 49 rokov našli mŕtveho v prevrátenom vozidle v meste Išihara východne od Tokia.